-
dr. Gálicz Tibor köszöntése
Fehérvár polgármestere is köszöntötte kilencvenedik születésnapja alkalmából dr. Gálicz Tibor közgazdászt, címzetes főiskolai docenst, a Lánczos-Szekfű Ösztöndíj Közalapítvány alapító kurátorát, aki jelentős szerepet játszott a Kodolányi János Főiskola gazdálkodási képzéseinek elindításában és az oktatásban. Dr. Gálicz Tibor szerető családja körében ünnepelte a születésnapját.
2026.01.31. -
Szállítják a tűzifát
Csütörtökön megkezdődött az extra tűzifa támogatási programban a rászorulók által igényelt tüzelő kiszállítása. Székesfehérvár minden rászorulónak biztosítja az elmúlt időszak rendkívül hideg időjárása miatt szükséges plusz tűzifát, jelentkezni továbbra is a SZÉPEK Egyesületénél lehet.
2026.01.30. -
Kátyúzás Fehérváron
Az elmúlt nyolc évben nem nőtt akkora mértékben a kátyúk száma Fehérváron, mint most a nagyobb fagyok után. A Városgondnokság folyamatosan két csapattal dolgozik az úthibák megszüntetésén.
2026.01.30. -
Visszatér a tél?
A napokban markáns fordulatok várhatók időjárásunkban. A meteorológusok szerint egy fokozatosan gyengülő ciklon hatására borult, csapadékos időre készülhetünk, miközben észak felől hideg levegő áramlik a Kárpát-medencébe, ami kisebb havazást is okozhat.
2026.01.30.
Hétfőn az I. világháború magyar katonáira, kedden pedig az ’56-os hősökre emlékezünk
Százhét évvel ezelőtt, 1918. november 3-án írták alá a padovai fegyverszüneti egyezményt, amelynek következtében a magyar katonák számára véget értek az első világháborúhoz közvetlenül kapcsolódó fegyveres cselekmények. Az évfordulóhoz kapcsolódóan, tisztelegve a nagy háború hősei előtt, kegyelettel emlékezve az áldozatokra ma 18.00 órakor koszorúzásra vár mindenkit Székesfehérvár Önkormányzata a központi első világháborús emlékműnél (Fekvő katona, Hősök tere).
November 4-én, kedden az 1956-os forradalom leverésének évfordulóján, a Székesfehérvári Egyházmegye ökumenikus imádságos alkalmat szervez a békéért és a megbékélésért 17.00 órai kezdettel a Szent Imre-templomban. Az ökumenikus ima után 18.00 órakor Spányi Antal megyés püspök koncelebrált szentmisét mutat be, majd a papsággal és a hívekkel az Országalmához vonulva, ima és ének kíséretében 19.00 órakor égő mécseseket helyeznek el a hősi halottak emlékére, ahol Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata várja a megemlékezőket, hogy együtt emlékezzenek az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjaira.