Hetedik helyen végzett az olimpia távú Triatlon Európa-bajnokságon Dévay Márk

Nagyszerű úszással, remek kerékpározással, és kiváló futással az egészen előkelő hetedik helyen végzett a glasgow-i Triatlon Európa-bajnokságon Dévay Márk az Alba Triatlon SE versenyzője.

2018.08.10. 19:34 |

Néhány hete a sprint Triatlon Európa-bajnokságon remekelt Dévay Márk, a fehérvári sportoló akkor a tizenegyedik helyen zárt. Az Alba Triatlon SE versenyzője pénteken délután az olimpiai távú Eb-n ezt is túlszárnyalta. Dévay az úszás után az élbolyban kezdhette meg a kerékpározást többek között az olimpiai bajnok Alistair Brownlee, valamint a magyar Tóth Tamás társaságában. A kilencfős boly jól dolgozott, és magabiztos előnnyel váltottak futásra. A tíz kilométer során pedig gyilkos tempót diktáltak a legjobbak, Dévay Márk azonban bizonyította, hogy jó formában van, és kiváló futással az igen előkelő hetedik helyen ért célba. Az Európa-bajnoki aranyat végül a francia Lecorre szerezte meg, Tóth Tamás hatodik, míg a harmadik magyar, Faldum Gábor a tizenötödik lett.

1. Kijelölték a két elhalasztott Vidi-meccs új időpontjait

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) versenybizottsága kijelölte az NB I-ben szereplő MOL Vidi FC két elhalasztott mérkőzésének új időpontját. A Vidi szeptember 26-án , szerdán 20 órától a Mezőkövesd Zsóryt, november 21-én, szerdán 20:15 órától pedig az Újpestet fogadja.

2018.09.17.
  2. Kikapott Bécsben a Fehérvár AV19 - pénteken a KAC jön Fehérvárra

Az EBEL második játéknapján Bécsben lépett pályára a Fehérvár AV19, a Vienna Capitals otthonából azonban pont nélkül távoztak Kógerék. Vienna Capitals – Fehérvár AV19 4-2 (1-0, 1-1, 2-1) Gólszerzők: Nissner, Vause, Nödl, Holzapfel, illetve Luttinen, Philips.

2018.09.16.
  3. A pontokat és kapusát is elvesztette a 102. percben büntetőt rontó MOL Vidi

Az Európa-lligára elfogytak a bérletek, de még mielőtt megkezdené a csoportkört a MOL Vidi, bajnoki is várt Juhászékra, akik az utolsó helyen álló Puskás Akadémiával játszottak Felcsúton. Korábban több pontot is elhullajtott a Vidi, és most is csak döntetlenre állt szünetben, két 11-es gól után. A második félidőben sérülés miatt le kellet cserélni a fehérvári kapust, a hajrája pedig újabb drámát hozott. Vezetést szerzett a felcsúti egylet, a Vidi pedig a legvégén kihagyott egy tizenegyest, így először kapott ki a bajnokságban.

2018.09.15.
  4. A negyedik profi győzelem is zsebben - Hegyi Barni ezúttal pontozással győzött

Pénteken, a budakalászi Magyar Ring Gálán rajtolt el az őszi profi ökölvívó versenyszezon, amit még három nagy esemény követ idén. A gálán Hegyi Barnabás, Videoton Box Club versenyzője a horvát Frane Radnic (11 győzelem, 7 vereség) ellen lépett kötelek közé hat menetesre kiírt mérkőzésen. A fehérvári harcos ezúttal végigküzdötte a mérkőzést és valamennyi menetet megnyerve pontozásos győzelmet aratott.