Hengerlő Volán-rajt a fehérvári házirangadón

Sporttörténeti jégkorong mérkőzéssel kezdődött a Borsodi Liga pontvadászata a 2006-2007-es szezonban. A sportág történetében ezidáig még nem volt arra példa, hogy egy vidéki város két csapata is elindult volna a bajnokság első osztályában. Az idei kírás előrehozott nyitómérkőzésén csakis a fehérváriak örülhettek, hiszen a bajnoki címvédő Alba Volán-FeVita a klub junior- és ifi-játékosait tömörítő Fehérvári Titánok együttese ellen korcsolyázott jégre a Székesfehérvári Jégcsarnokban. A Volán igazolta a papírformát, majd’ húsz góllal verte a nagyokat még nagyon tisztelő fiatalokat. Alba Volán-FeVita – Fehérvári Titánok 18-0 (7-0, 5-0, 6-0)
2006.09.08. 21:54 |

A Fehérvári Titánok csapatát hét 17 éves, 12-13 juniorkorú, tehát húsz év alatti legény, és három húsz év fölötti játékos alkotják, tehát Kóger István alakulatának elsődleges célja a magyar bajnokságban, hogy tapasztalatot gyűjtsőn, és legfőképpen fejlődjön a felnőttek mezőnyében. A fiatal kék-fehérek nagyon készültek a példaképek, a felnőtt csapat elleni összecsapásra, de az erőviszonyokkal mindenki tisztában volt, a Titánok vezetőedzője a mérkőzés előtt a 7-8 gólos vereséget remek eredménynek tekintette volna a végső dudaszót követően. Nos, a Karel Dvorak irányította Alba Volán már az első harmadban megszórta az utánpótlást – 7-0 volt az állás az első húsz perc után, majd aztán a folytatásban sem állt le a gólhenger.

A fiatalok becsületére váljon, hogy a rengeteg bekapott gól ellenére olykor-olykor eljutottak Budai ketrecéig, sőt, néhányszor meg is dolgoztatták a Volán válogatot hálóőrét, a gimnasztikában elsősorban a korosztályos válogatott Pintér, Sárközi, Németh P, Nagy G., Kóger D. alkotta sor jeleskedett.

A harmadik játékrészben aztán jót tett a Titánok kapuscseréje, Meretei biztosabban próbálta állni a sarat a kapu előtt. Ocskayék ettől függetlenül továbbra is kedvükre lőtték a gólokat a fiatalok hálójába, így a végére 18 gólos különbséget regisztrálhatott az eredményjelző. Remélhetőleg a fiaskó nem szegte a fehérvári fiatalok kedvét, és Kóger István tanítványai okoznak még meglepetést idén a felnőttek táborában.

Alba Volán-FeVita – Fehérvári Titánok 18-0 (7-0, 5-0, 6-0)

Gólütők: Palovcik 3, Vaszjunyin 2, Ocskay 2, Stastny 2, Ennaffati 2, Gröschl, Simon, Holéczy, Kovács, Csibi, Palkovics, Rehák