-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Helyzetjelentés Székesfehérvár olasz testvérvárosából - 3100 fertőzött az Emilia Romagna régióban
A centói tájékoztatás alapján április 3-ig bezártak az iskolák, az éttermek, a bárok, és szünetel az utcai árusítás is.
Székesfehérvár polgármestere azt kéri városunk lakóitól, hogy vegyék komolyan a helyzetet, és aki teheti, maradjon otthon.
Baráti szolidaritással, együttérzését kifejezve vette fel a kapcsolatot dr. Cser-Palkovics András polgármester valamennyi testvérvárossal, azokkal a kérdésekkel: milyen intézkedéseket vezettek be, hogyan kezelik és viselik a kialakult nehéz, kihívásokkal teli helyzetet, mik a tapasztalataik a koronavírussal összefüggésben. A legsúlyosabb helyzetben az olasz Cento városa van, az ő válaszukat tárjuk a székesfehérváriak elé tájékoztatásul.
Simone Maccaferri alpolgármester elmondta, hogy ebben a pillanatban Emilia Romagna régióban 3.100 koronavírussal fertőzött esetet regisztráltak, több mint 40 halálos áldozatuk van, és körülbelül 200 embert kezelnek kórházban.
Az olasz kormány április 3-ig minden tartományban bezáratta az egyetemeket, az iskolákat, a bárokat, az éttermeket és minden nem szigorúan fontos szolgáltatást és üzletet – az élelmiszerboltok, gyógyszertárak és drogériák kivételével. Emilia Romagna tartományban ezenfelül további szigorításokat is bevezettek: felfüggesztettek például minden utcai árusítást és piacot. A város felfüggesztette bizonyos helyi adók fizetését, és elindítottak néhány helyi szolgáltatást, közöttük az étel- és egyéb fontos cikkek kiszállítását az arra rászorulóknak.
Az alpolgármester a reményét fejezte ki, hogy hamarosan javul a helyzet, és visszatérhetnek a megszokott élethez, a legkevesebb társadalmi és gazdasági veszteséggel. Kifejezte továbbá elismerését a közszolgálatban és közigazgatásban dolgozók részére.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester azt kéri Székesfehérvár lakosságától, vegyük komolyan a helyzetet: „Nyomatékosan kérem Önöket, hogy aki teheti, maradjon otthon!”