Hektikus játék, de győzelem: tízzel verte a Zetét az Alba Fehérvár

Pocsékul kezdett, utána magabiztosan fordított, majd megint gyengébb periódust követően végül nyert a fehérvári kosárcsapat az utolsó helyezett ZTE ellen. Az Alba Fehérvár kispadján először ült Matthias Zollner, és az új igazolás, Smith is bemutatkozott a meccsen, amelyen száz pont fölé jutott az Alba.

Alba Fehérvár - ZTE 103-93

2021.12.11. 19:55 |

Másfél perc elteltével időt kellett kérnie első fehérvári bajnokiján a német  vezetőedzőnek. Matthias Zollner csapata addigra három triplát kapott, mindegyiket a fehérvári utánpótlásban is pallérozódó Polster Attilától. Hamarosan még egy hármas beesett, így 2-12 állt az eredményjelzőn, mindez az utolsó ellen... Szerencsére aztán magához tért az Alba, Pongó vezetésével elkezdte utolérni ellenfelét és még az első negyedben fordított is, miután védekezésben feljavult.

A második tíz perc pedig egyértelműen az Albáé volt, amelyben Laksa és Vojvoda is  beszállt a pontgyártásba. Előző csapat ellen Szabó Zsolt is aktívan játszott, a zalaiak pedig ekkor  már sokkal gyengébben dobtak. Úgy is bőven ötven pont fölé jutott szünetig, és hússzal vezetett a Fehérvár, hogy néhány helyzetet valósággal elszórakozott, látványosnak szánt, de rossz megoldásokkal.

Lenzelle Smith sok időt töltött pályán első itteni meccsén, a héten igazolt amerikai légiós olykor látványosan játszott. Igaz, pontot nem sokat szerzett, azokat Laksa szálította. Viszont amikor ő nem talált be, megint visszaesett a csapat teljesítménye, a ZTE pedig Parks vezetésével megfelezte hátrányát. Rossz harmadik negyedet futott az Alba, félő volt, higy ismét sikerül elszórakozni egy megnyertnek tűnt meccset...

A negyedik negyed elején négy pontra is csökkent a különbség, igaz, ezután Vojvoda nagy tripláival újra elhúzott az Alba. Tizenhét pontos előnynél megint azt éreztük, lehet sima is a győzelem, de végül tisztességgel tartotta magát a Zalaegerszeg. Fakuade harcossága, lepattanói és büntetői nagyon kellettek a végén, ezekkel átlépte a száz pontot és tízzel nyert a hazai csapat. A várt győzelem tehát meglett, de még sok dolga lesz Matthias Zolnernek, hogy védekezésben is hatékonyabbá tegye a csapatot.

Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 103-93 (29-24, 29-14, 16-28, 29-27)

Alba: Stark 8, Vojvoda 23/12, Smith 6, Laksa 22/12, Omenaka 2. Csere: Pongó 14/6, Szabó Zs.11/3, Lukács N. 3/3, Takács Mi.