-
Bobál távozik a Viditől
A Videoton FC Fehérvár közös megegyezéssel szerződést bontott a csapat nyáron érkezett támadójával, Bobál Gergellyel. Bobál egyetlen őszi gólját Bonyhádon, a Majosi SE otthonában szerezte.
2025.12.13. -
Győzelem Kecskeméten
Az Alba Fehérvár hosszabbításban győzte le két ponttal a házigazda Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján. Ez volt zsinórban a harmadik győztes meccse a csapatnak.Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Alba Fehérvár 82-84
2025.12.13. -
Nagyot küzdöttek a röpisek
Nagyot küzdött, szettet nyert, de végül 3-1-es vereséget szenvedett a lengyelektől a MÁV Előre Foxconn férfi röplabda csapata a CEV-kupa 1. körének első mérkőzésén a MET Arénában. A lengyel csapatnak minden tudására szüksége volt a győzelemhez.
2025.12.11. -
Jó tanulók és jó sportolók
Idén is átadták a Jó tanuló-jó sportoló, valamint a körzet legjobb sportolója kategóriában is az elismeréseket. A Fejér Megyei Diáksport Egyesület hagyományos évzáró ünnepségét a Városháza Dísztermében tartották.
2025.12.11.
Hegedűs Mátyás, Siskó Zsófia és Mátó Sára is remekelt Debrecenben
Hegedűs Mátyás (Molnár Ferenc tanítványa) leggyorsabb volt 100 méteren, és a tíz számból hét alkalommal is egyéni csúcsot javított a két nap során. A junior férfiaknál Tóth Gergely 4738 ponttal a nyolcadik helyen végzett. A Kelet Kupán több kiemelkedő egyéni eredmény is született. A rúdugrás fedett pályás bajnoka, Siskó Zsófia abszolút új egyéni csúccsal, 410 centiméterrel nyerte meg a versenyszámot. Kiválóan versenyzett az EYOF-ra készülő Tímár Gergő is. 430 centimétert teljesített, ráadásul a verseny alatt több rudat is "kinőtt", ami biztató a következő versenyekre. A felnőttek között nyolcadik lett, de a korosztályában a legjobbnak bizonyult.
Nemzetközivé vált a felnőttek magasugrása, ahol a még csak 16 éves Simon Zsófia 160 cm-es eredménnyel lett ötödik. Két ukrán magasugró nyerte a versenyszámot. A hármasugrásban a junior korú Kerék Kata alkotott maradandót. Hat ugrásából négyszer is a korábbi csúcsánál nagyobbat teljesített. Utolsó kísérletével pedig a lélektanilag is fontos 11,50 méternél nagyobbat ugrott. Új egyéni csúcsa 11,54 méter, amivel a felnőttek között hatodik lett. Az ifjúságiak tízpróba versenyét Csókás Nikolasz magabiztosan nyerte 5451 ponttal. A tíz számból hétben is a legjobb eredményt a fehérvári tehetség érte el. Kiemelkedik a magasugrásban ugrott 188 centiméteres ugrása.
A kétnapos verseny ARAK-os szereplését, és saját maga teljesítményét is Mátó Sára tette emlékezetessé. Ezúttal a hétpróbán ért el nemzetközi szintű eredményt. 5290 pontos eredménye új egyéni csúcs, az IAAF Ifjúsági VB nevezési szintjénél 290 ponttal erősebb. A hét számból a futószámok sikerültek a legjobban, ezek közül is kiemelkedik az utolsó, a 800 méteren elért 2:13,11-es teljesítménye, amit egyedül, mezőny segítsége nélkül teljesített kiválóan.