-
Februárban is izgalmas programokkal vár mindenkit az Apró kezek!
Tavaly novemberben nyitott meg Székesfehérváron, a Távirda u 2. szám alatt az Apró kezek bemutatóterem. Az Apró kezek fő motivációja, hogy minden gyermek megtalálja azt az elfoglaltságot, ami feltölti pozitív energiával, fejlődni tud tőle és önbizalmat ad neki a hétköznapokban.
2026.01.28. -
Sajátos nevelési igényű és fogyatékossággal élő fiatalok szüleit segítő program indul
Az Alba Mentor Humán Szolgáltató Alapítvány „Komplex szülősegítő program – támogatás a fiatal felnőttek kíséréséhez” címmel ingyenes programot indít február 3-i kezdéssel, amellyel sajátos nevelési igényű és fogyatékossággal élő fiatalok szüleinek nyújtanak gyakorlati segítséget. Jelentkezni az Alapítványnál lehet.
2026.01.28. -
95 tevékeny esztendő
Egész életében Székesfehérváron élt, s gazdálkodott férjével együtt a 95 esztendős Tőke Istvánné Szatmári Julianna, akit szerdán délelőtt köszöntött otthonában Deák Lajosné, a körzet önkormányzati képviselője. A születésnapos Julianna néni ma is tevékenyen, sőt vidáman tölti napjait, süt, főz, kertet gondoz. A híreket is figyeli, bár azokra – ahogy némi huncutsággal mondja – egy óra múlva már nem is emlékszik.
2026.01.28. -
Székesfehérvár, a gazdag múltú város
Az idei esztendőben is folytatódik az a lassan három évtizedes hagyomány, amelyet az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület indított útjára: minden esztendőben gyermekrajzokkal – és immár versekkel – illusztrált naptárt adnak ki, mindig Székesfehérvár egy újabb „arcát” megmutatva. 2026-ban a „gazdag múltú város” került a középpontba, amelyet a falinaptár lapjain 15, az asztali naptárban pedig 14 ifjú alkotó munkája mutat be.
2026.01.28.
Házasság hete - új helyre került Fehérvár Bölcsője
Több mint két évtizede Angliából indult el a Házasság Hete, amely mára világméretűvé vált, a jeles alkalmat 4 kontinens 21 országában – köztük Magyarországon – is megünneplik évről évre, Valetin-nap környékén. A programsorozat idei szlogenje: „Állandó megújulásban”.
Székesfehérváron a SZÉNA Egyesület minden esztendőben csatlakozik a kezdeményezéshez. Bálesné Elekes Rita, a szervezet elnöke elmondta, hogy példaértékű a kezdeményezés, és saját családi ünnepeikről is mesélt: a szülei tavaly ünnepelték az 50. házassági évfordulójukat, a lánya esküvője pedig idén lesz Székesfehérváron. Az egész családjuk házasságpárti, és nagyon erősen kötődnek a városhoz.
A Hiemer-házban rendezett szerdai ünnepségen immár 23. alkalommal adták át Fehérvár Bölcsőjét, melyet ezúttal a harmadik gyermekét váró Keresztesi-Dávid Renáta – Keresztesi Gábor házaspár kapott meg. A család első gyermekét szintén ringatta a vándorbölcső, és nagy öröm, hogy a júliusban érkező újabb kis jövevény is használhatja azt. A baba nemét egyelőre nem tudták megállapítani, így a nevének kiválasztásán még gondolkodnak a fiatal szülők.
A Házasság Hetéhez kapcsolódva idén is meghirdette a „Hívd randira házastársadat!” elnevezésű pályázatot a SZÉNA Egyesület. Arra kérték a résztvevőket, hogy január 22. és február 11. között töltsenek el kettesben egy kis időt, a randevún készítsenek közös fotót és röviden írják le a történetüket.
A felhívásra 19 pályázat érkezett be. Gazdára talált egy különdíj, melyet a legrégebb óta, 42 éve házasságban élő pár, Borsosné Császár Margit és Borsos László házaspár kapott. Ők a Szárcsa Hotel wellness részlegének egész napos használatát, valamint Privát Páros Pihenő szobájának Romantika csomagját élvezhetik.
További ajándékok és nyerteseik:
- az Árpád Fürdő jóvoltából egy Relax Páros csomag - Némethné Schöff Dóra és Németh Gábor
- a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége székesfehérvári csoportjának felajánlásából egy ajándékcsomag - Kovács Edina és Kovács Zoltán
- a LOVE DANCE CLUB jóvoltából egy exkluzív táncest 2 óra táncoktatással és 2 óra élőzenés össztánccal - Mayer-Heizinger Anita és Mayer Mihály
- az Origo Mandoletti és Szendvicsbár ajándéka, egy páros brunch meghívás - Paulik Anna és Brajnovits Tibor
Az ünnepségen a vándorbölcső átadása kapcsán Deák Lajosné önkormányzati képviselő gratulált Székesfehérvár városa nevében. Mint fogalmazott, a családok életében a gyermekek érkezése óriási öröm, ami számos komoly feladattal és változással jár együtt. A bölcső megkönnyíti és örömtelibbé teszi a családok mindennapjait. A képviselő részt vett a Házasság Hete nyereményjáték sorsolásában is és gratulált a nyerteseknek.