Hazai vereséggel zárta pocsék bajnoki szezonját az Alba Fehérvár

A tartalékos, meccs közben tovább fogyatkozó és nagyon rossz szezont futó Alba a Szegedtől kapott ki a Gáz utcában a 2018-19-es szezon utolsó találkozóján. A fehérváriak az alsóházban három győzelemmel és három vereséggel végeztek, és teljes újjáépítésre lesz szükségük a következő idényre a javításhoz.
2019.05.07. 20:34 |

Varga Máté a kezdőcsapatba került, az Alba saját nevelésű fiatalja kosárral hálálta meg Jesus Ramirez bizalmát. Igaz, az első negyedben így is a Szeged vezetett, főleg palánk alatti kosarakkal. Az Alba két "maradék" légiósa közül Cabezas triplát dobott, a csapat egyenlített, de utána öt szegedi pont jött és kettővel előrébb tartottak a play-outra készülő vendégek. A második negyedben aztán öt pec alatt 11-3-at rohant az Alba és fordított. Alacsony színvonal jellemezte a meccset, melyen Cabezas egy újabb tripla után megsérült és társaira támaszkodva, bicegve hagyta el a pályát. Szünetben hárommal állt jobban a Fehérvár.

A harmadik  negyedben már két perc után időt kért a Szeged, a fiatal Sodiq Awogbeni kosarával ekkor lett hét pont a különbség. Eladott labdákat kihasználva tudott ebből faragni az agresszívebben védekező Szeged, és az egynelítés is összejött a negyed végére. Sulovic büntetői után 50-50 állt a táblán, innen vágtak neki a felek a negyedik negyednek. Ebben hosszú idő után visszavették a vezetést a vendégek, miközben mindkét oldalon sokat játszhattak a fiatalok. Rosszul dobta a triplákat a Szeged, de Goldring egyszer betalált kintről, ami után már nem tudott fordítani az Alba. Tóth Péteren kívül nem akadt vezéregyéniség, a tartalékos, sok sebből vérző csapat így vereséggel zárta a szezont.

Emberemlékezet óta ez a klub legrosszabb bajnoki helyezése (11.), így mindenkinek le kell vonni a tanulságokat, hogy a jövőben hagyományaihoz méltón szerepeljen az ötszörös magyar bajnok. Nagyon kevés néző látta a helyszínen a pocsék szezont lezáró vereséget.

Alba Fehérvár - Naturtex Szedeák 64-70 (17-19, 19-14, 14-17, 14-20)

Alba: Cabezas 11/6, Varga M. 6, Kellr I. 10/6, Filipovics 9, Peterson 9. Csere: Tóth P. 13/3, Peringer 2, Awogbemi 4, Polster A.