-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Hatvanadik születésnapján köszöntötték a megyéspüspököt
A Szent István Bazilikában celebrált ünnepi szentmisét Spányi Antal megyéspüspök hatvanadik születésnapja alkalmából. Spányi Antal homíliájában beszélt annak fontosságáról, hogy a keresztény embernek tudnia kell, hol van a helye a Világban. „Közösen állunk Isten előtt. Õ az, aki összehozott bennünket ma itt, és akkor igazi, hiteles itt ma minden, ha az Õ szeretetében tudunk egymásra tekinteni.” – mondta. Megköszönte azt a sok támogatást, amelyet munkájához kapott, és kap jelenleg is. A püspököt a város polgármestere dr. Cser-Palkovics András és Vargha Tamás a Megyei Közgyűlés elnöke is köszöntötte.
2010.11.14. 10:50 |
A Szent István Bazilikában celebrált ünnepi szentmisét Spányi Antal megyéspüspök hatvanadik születésnapja alkalmából. Beszédében megköszönte azt a sok támogatást, amelyet munkájához kapott, és kap jelenleg is. A püspököt a város polgármestere dr. Cser-Palkovics András és Vargha Tamás a Megyei Közgyűlés elnöke is köszöntötte.
Spányi Antal homíliájában beszélt annak fontosságáról, hogy a keresztény embernek tudnia kell, hol van a helye a Világban. „Közösen állunk Isten előtt. Õ az, aki összehozott bennünket ma itt, és akkor igazi, hiteles itt ma minden, ha az Õ szeretetében tudunk egymásra tekinteni.” – mondta.
Spányi Antal 1950. november 13-án született Budapesten. Teológiai tanulmányait az esztergomi Hittudományi Főiskolán végezte, és ugyanebben a városban szentelték pappá. Volt káplán Ludányhalásziban, Szécsényben, Ferencvárosban, ahol 1988-ban előbb plébánoshelyettes, majd plébános lett belőle. Hosszú éveken át dolgozott azért, hogy az egyház és a társadalom között szoros, ápolt viszonyt alakuljon ki. 2003 áprilisában nevezte ki székesfehérvári megyéspüspökké II. János Pál pápa. Azóta számos tekintetben megújította az egyházmegye működését. Kifejezetten jó kapcsolatot ápol a médiával, amely terület nem idegen számára, hiszen 2004, azaz megalakulása óta püspök-vezérigazgatója a Magyar Katolikus Rádiónak. A Magyar Katolikus Karitász püspök-elnökeként sokat tett, és tesz a szegénység elleni küzdelemért, a szociálisan rászorultakért. Spányi Antal a műemlékek példaértékű felújításáért, nagyszabású kultusztörténeti, művészettörténeti konferenciák, kiállítások szervezéséért, valamint műtárgyvásárlások, restaurálások támogatásáért Henszlmann Imre-díjat is kapott; ő volt az első megyéspüspök, akinek odaítélték ezt az elismerést.