-
Teltház a Városi Diákbálon
A Városi Diákbál a Székesfehérváron tanuló középiskolások egyik legnagyobb közösségi eseménye, melyet kilencedik alkalommal rendeztek meg szombaton a Sóstói Stadionban. A több száz fős, teltházas bált Mészáros Attila alpolgármester és Bakonyi Lili Eszter, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke nyitották meg.
2026.01.31. -
dr. Gálicz Tibor köszöntése
Fehérvár polgármestere is köszöntötte kilencvenedik születésnapja alkalmából dr. Gálicz Tibor közgazdászt, címzetes főiskolai docenst, a Lánczos-Szekfű Ösztöndíj Közalapítvány alapító kurátorát, aki jelentős szerepet játszott a Kodolányi János Főiskola gazdálkodási képzéseinek elindításában és az oktatásban. Dr. Gálicz Tibor szerető családja körében ünnepelte a születésnapját.
2026.01.31. -
Kátyúzás Fehérváron
Az elmúlt nyolc évben nem nőtt akkora mértékben a kátyúk száma Fehérváron, mint most a nagyobb fagyok után. A Városgondnokság folyamatosan két csapattal dolgozik az úthibák megszüntetésén.
2026.01.30. -
Visszatér a tél?
A napokban markáns fordulatok várhatók időjárásunkban. A meteorológusok szerint egy fokozatosan gyengülő ciklon hatására borult, csapadékos időre készülhetünk, miközben észak felől hideg levegő áramlik a Kárpát-medencébe, ami kisebb havazást is okozhat.
2026.01.30.
Hatalmas siker: az Óbudai Egyetem fehérvári karának hallgatóira épülő csapat nyerte meg az Aruba Cloud Hackathont
Európa vezető felhőszolgáltatója írta ki azt a 24 órás versenyt, amelyet szeptember 6–7. között rendeztek meg: 27 csapat mérte össze kreativitását és gyorsaságát a hackathon, azaz az egynapos „alkalmazásfejlesztő verseny” keretében.
A megmérettetés során a csapatoknak az Aruba Cloud szakemberei által kidolgozott feladatokat kellett megoldaniuk a szolgáltató felhős környezetében.

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának hallgatóira épülő Syntax csapat a „Green Impact” témát választotta, amelynek célja egy környezetbarát alkalmazás fejlesztése volt.
A csapat megoldása egy olyan webalkalmazás, amely segíti a felhasználókat környezettudatosságuk nyomon követésében, személyre szabott tanácsokat ad, és mesterséges intelligencia segítségével válaszol a karbonlábnyom csökkentésével kapcsolatos kérdésekre. Megoldásaikkal első helyezést értek el a versenyen, támogató tanáruk Módné Takács Judit tanársegéd, intézetigazgató-helyettes volt.
A csapat tagjai:
- Laib Levente – csapatkapitány, 3. évfolyamos mérnökinformatikus hallgató (AMK)
- Jákob Péter Kristóf – 3. évfolyamos mérnökinformatikus hallgató (AMK)
- Pásztóhy László Ádám – 4. évfolyamos mérnökinformatikus hallgató (AMK)
- Szabó Balázs – 3. évfolyamos mérnökinformatikus hallgató (AMK)
- Pinczési Ádám Ferenc – 3. évfolyamos mérnökinformatikus hallgató (NIK)
A csapat beszámolója szerint a verseny során számos kihívással kellett szembenézniük, de a jól szervezett munkamegosztásnak és az összhangnak köszönhetően sikeresen fejlesztették ki az alkalmazást, amely végül elnyerte a zsűri elismerését: „Idén több tapasztalattal, tudással és még nagyobb lelkesedéssel vágtunk neki a huszonnégy órának. A végeredménynek nagyon örülünk, és köszönjük a lehetőséget, hogy részt vehettünk a versenyen.” – foglalta össze a csapat nevében Pásztóhy László Ádám, az AMK negyedéves mérnökinformatikus hallgatója. Gratulálunk a Syntax csapatnak a kiemelkedő teljesítményhez, és további sok sikert kívánunk szakmai és tanulmányi pályájukon!
Fotók: Aruba Cloud