-
Sportprogram ünnepek alatt
Az ünnepek alatt sem maradunk sportmérkőzések nélkül – jégkorongban és kosárlabdában igazi meccsdömping várható olyan csemegékkel, mint a Hydro Fehérvár AV19 – Klagenfurt összecsapás vagy a Falco KC Szombathely – Alba Fehérvár rangadó, de pályára lép az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapata és a MÁV Előre Foxconn férfi és női röplabdacsapata is.
2025.12.17. -
A Városi Sí-Bank nyitvatartása
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank a téli szünetben is várja a síelésre készülőket a Vasvári Pál Általános Iskolában december 22-től január 4-ig.
2025.12.16. -
Sportos évzáró a Bregyóban
A 101 éves ARAK idén is a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban tartotta hagyományos, karácsonyi évzáró rendezvényét. Az ünnepi műsor mellett díjazták az egyesület bajnokait és kiemelkedő eredményeket elért sportolóit.
2025.12.16. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15.
Hatalmas küzdelem után magyar bronz az öttusa Világkupa-döntő női versenynapján
A bulgáriai Világkupa-állomáson aranyat szerzett Gulyás Michelle úszta a legjobb eredményt a magyarok közül, a junior korú versenyző 2.13,20-szal 284 pontot szerzett és az 5. helyről várta a folytatást. Guzi Blanka 2.19,09-cel 16. helyen, míg Alexejev Tamara 2.20,98-cal a 20. helyen állt. A bónusz-víváson extraeredményeket mutattak a hölgyek: a német Rebecca Langrehr 13 győzelmével új világrekordot állított fel, Gulyás Michelle a 8., Alexejev Tamara a 14. és Guzi Blanka a 33. helyen végeztek.
Az igazi izgalmak a Bregyó közi Regionális Atlétikai Centrumban rendezett lovagláson kezdődtek. Guzi Blanka Riverside nyergében jó tempót futott, a 12. és egyben utolsó akadály leverése után szerzett 292 ponttal sokáig vezette a tabellát. Gulyás Michelle a gyorsan futó Middyvel szintén egy veréshibával 293 pontot szerzett. Amennyire jó formában voltak a hölgyek, több lónak annyira rossz napja volt, hogy többszöri nekifutás ellenére sem voltak hajlandóak ugrani, sőt Laura Salminen finn versenyző lovával együtt borult fel. Sziszka nyergében Alexejev Tamarának sem volt szerencséje, a 2019-es székesfehérvári Világkupa-állomáson aranyat szerző magyar atléta már a harmadik akadályon hibapontot kapott, majd a lovat a nyolcadik akadálynál annyira kizökkentette valami, hogy a negyedik próbálkozásra sem ugrott. Alexejev így finn társához hasonlóan nulla ponttal zárta a lovaglást.
A lézer-futás elképesztő küzdelmet, igazi fej-fej melletti küzdelmet hozott: az egyiptomi Amira Kandil 25 másodperces előnnyel kezdte meg az olimpiai aranyra esélyes, brit Kate French és Gulyás Michelle előtt a kombinált számot, a futam végére azonban a német Annika Schleu felforgatta az élbolyt. Az egyiptomi az utolsó 800 méteren teljesen elfogyott, Kate French fölényesen aranyat, Annika Schleu pedig pár lépéssel Gulyás Michelle előtt ezüstöt szerzett. Így a fehérvári női döntő brit arannyal, német ezüsttel és magyar bronzzal zárult. Guzi Blanka a 21. helyen, míg Alexejev Tamara 35. helyen végzett.
„Életem első Világkupa-döntője a mai, de álmomban sem gondoltam volna, hogy már most dobogóra állhatok. Volt néhány problémám a lövéssel, de ezt szerencsére orvosoltuk. Büszke vagyok a magyar szervezőkre és arra, hogy itthon is szerezhettem érmet a felnőttek között, ugyanis én még ebben az évben a juniorok között is versenyzem.” – mondta a versenynap végén az érmet éremre halmozó Gulyás Michelle.
A Világkupa-sorozat döntőjében a hölgyek érmeik mellett Székesfehérvár városának ajándékát és elismerését is átvehették Mészáros Attila alpolgármestertől. A verseny szombaton a férfi döntővel folytatódik, majd vasárnap mix versenynappal zárul. A koronavírus-járvány miatt zártkapus fehérvári világeseményt a nemzetközi szövetség honlapján követhetik élőben a szurkolók.