-
Nyitott tornatermek ősztől
Ismét kibővülnek az ingyenes sportolási lehetőségek Székesfehérváron szeptembertől. Újraindul a Nyitott Tornatermek program, amely 22 féle testmozgást kínál, a nordic walking program pedig ismét 16 indulási helyszínről érhető majd el, míg a Székesfehérvári Futók Köre két helyszínen folyamatosan megy, egészen az év végéig.
2026.08.27. -
Az MMA visszatér!
A tavalyi esztendő után ismét nagyszabású MMA-gálának ad otthont november 13-án a MET Aréna. A nemzetközi ketrecharc-gála sztárokat, parázs csatákat, fantasztikus hangulatot és látványos show-t ígér. Jegyek már kaphatók az eseményre.
2026.08.25. -
Sikeresen szerepeltek a futóversenyen
Két kategóriában is sikeresen szerepeltek a Sport Start Kör SE tagjai a futóversenyen Zamárdiban. A cél az volt, hogy a fogyatékkal élők és egészségesek együtt sportolhassanak.
2026.08.26. -
Ketrecharc-gála a MET Arénában
A tavalyi nagysikerű rendezvény után ismét Székesfehérvárra érkezik a nemzetközi ketrecharc-gála, ami idén még több showt, és izgalmas küzdelmeket ígér. A CombatX gála november 13-án lesz a MET Arénában.
2026.08.25.
Hasznos és jótékony mérkőzést játszott a Fehérvár KC Nagyatádon
A szezon folyamán negyedszer játszott egymással felkészülési mérkőzést a Fehérvár KC és Lokomotiva Zagreb. Míg a nyáron a két zágrábi és az egy székesfehérvári meccsen egyaránt hazai győzelem született, ezúttal Nagyatádon a horvát listavezető nyert 31-27-re. A 13 gólos Tilinger Tamara az FKC utolsó nyolc góljából hetet szerzett.
Fehérvár KC – RK Lokomotiva Zagreb 27-31 (11-15)
2013.12.15. 09:38 |
A szezon folyamán negyedszer játszott egymással felkészülési mérkőzést a Fehérvár KC és Lokomotiva Zagreb. Míg a nyáron a két zágrábi és az egy székesfehérvári meccsen egyaránt hazai győzelem született, ezúttal Nagyatádon a horvát listavezető nyert 31-27-re. A 13 gólos Tilinger Tamara az FKC utolsó nyolc góljából hetet szerzett.
A csapatok a mérkőzéssel a helyi utánpótlás-nevelést támogatták, a bevételt a Rinyamenti KC teljes egészében az U7-es és U8-as korosztályra fordítja.
Felkészülési mérkőzés:
Fehérvár KC – RK Lokomotiva Zagreb 27-31 (11-15)
Nagyatád, 250 néző
Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton
FKC: Győrffy, Szendrey V. (kapusok), Tilinger 13 (5), Siti E. 5, Hajduch 4 (3), Mayer 2, Azari 1, Kazai 1, Vaszari 1, Becséri K., Emberovics, Horváth. Vezetőedző: Pål Oldrup Jensen.
Lokomotiva: Jelcic, Razum (kapusok), Konta 7 (7), Debelic 5, Grubisic 5, Horvat 6, Bozovic 2, Ostarjas 2, Gace 1, Jankovic 1, Krsnik 1, Milic 1, Koznjak, Prusina. Vezetőedző: Nenad Sostaric.
Kiállítások: 2 perc; 2 perc
Hétméteresek: 8/9 (Tilinger hagyta ki); 7/7
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-1, 10. perc: 2-3, 15. perc: 5-8, 20. perc: 7-11, 25. perc: 10-12; 35. perc: 14-18, 40. perc: 16-22, 45. perc: 20-24, 50. perc: 23-26, 55. perc: 26-28.
„Mindenképp hasznosnak mondható meccset játszottunk. Sajnos betegségek miatt kevesen voltunk, de ez jó kis tanulópénz volt, sok mindent tudtunk gyakorolni. [Győrffy] Szandra megint végigvédhette a meccset, szerintem nagyot fog rajta dobni, hogy megkapta a bizalmat. Jó meccset játszottunk, jó volt a védekezés, a lerohanásaink is eredményesek voltak, nagyon jól megtaláltuk a helyzeteket támadásban. A Siófok elleni bajnokiig főként védekezésben kell tovább javulnunk, mert ez a játék alapja.“ - értékelt a találkozón tizenhárom gólig jutó Tilinger Tamara.