Hőártámogatás lehet júliustól Magyarországon

A távhőtermelést támogatják, a teljesen megújuló alapú energiatermelés átvételi rendszere pedig változatlan feltételekkel megmarad 2011. december 31-ig, és szigorítják az erdei tűzifa biomasszaként való felhasználását a hő- és villanyáram termelésben. Szakmai szervezetek bevonásával kidolgozzák annak részleteit, hogy a piaci árnál magasabb kötelező átvételi rendszerben a hőtermelést, és ne az áramtermelést támogassák.
2011.03.08. 08:34 |
A távhőtermelést támogatják, a teljesen megújuló alapú energiatermelés átvételi rendszere pedig változatlan feltételekkel megmarad 2011. december 31-ig, és szigorítják az erdei tűzifa biomasszaként való felhasználását a hő- és villanyáram termelésben.
 
A következő két hónapban a szakmai szervezetek bevonásával kidolgozzák annak részleteit, hogy a piaci árnál magasabb kötelező átvételi rendszerben a hőtermelést, és ne az áramtermelést támogassák – közölte Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium klíma- és energiaügyekért felelős államtitkára. Reményei szerint júliustól már a rendszer része lehet a hőártámogatás.
 
Magyarország két héttel csúszik az EU 3. energiacsomagjának jogharmonizációra kijelölt 2011. március 3-i határidejéhez képest, de miután két hét múlva végszavazás lesz a törvényjavaslatról, ezzel Dánia után Magyarország másodikként teljesíti az európai uniós határidőt. Hazánk 2020-ra vállalta, hogy az energiatermelés 15%-át megújuló energiaforrásból állítjuk majd elő. Ez az arány jelenleg még 10% alatt van.

Magyarország