-
Izgalmakban gazdag sporthét
A MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata tovább küzd a bajnoki címért az Extraliga döntőjében. A Videoton FC Fehérvár Szentlőrincre, az Alba Fehérvár KC Budaörsre utazik és igazi amerikaifutball-fesztiválra várja a szurkolókat május 10-én, vasárnap a Fehérvár Enthroners.
2026.05.07. -
Nyert az Alba Fehérvár
Sopronban is győzött az Alba Fehérvár kosárlabdacsapa, ezzel megnyerte a két nyert meccsig tartó párharcot. A székesfehérvári alakulat a folytatásban az ötödik helyért lép pályára, ahol vagy a Honvéddal vagy a DEAC-cal találkozik.Sopron KC - Alba Fehérvár 96-102 (17-29, 35-33, 22-19, 22-21)
2026.05.05. -
Nyílt nap az ARAK-nál
Az atlétika különböző versenyszámaival, valamint a tájfutás alapjaival ismerkedhettek gyerekek és szüleik az Alba Regia Atlétikai Klub nyílt napján. A program célja a sportolás népszerűsítése volt.
2026.05.06. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29.
Háromszeres tornaverseny Schermann Ede emlékére
Háromszeres lány tornaversenyt szerveznek március 21-én, hétfőn a Vasvári Pál Gimnáziumban Schermann Ede egykori testnevelő tanár és torna edző emlékére. A hétfőn délután 15 órakor kezdődő esemény célja a sportág népszerűsítése, melynek keretében talaj, ugrás és gerenda-gyakorlatokat kell végrehajtaniuk a sportos programon résztvevőknek.
2016.03.18. 08:15 |
Háromszeres lány-tornaversenyt szerveznek március 21-én, hétfőn a Vasvári Pál Gimnáziumban Schermann Ede egykori testnevelő tanár és torna edző emlékére. A hétfőn délután 15 órakor kezdődő esemény célja a sportág népszerűsítése, melynek keretében talaj, ugrás és gerenda-gyakorlatokat kell végrehajtaniuk a sportos programon résztvevőknek.

A verseny névadója, Schermann Ede hozta létre a város első torna szakosztályát Székesfehérváron, az Építőknél. Számos híres versenyzőt, olimpikont nevelt ki, akik szép számban kerültek neves egyesületekhez. Schermann Ede szinte egész életét a Ciszter Gimnázium tornatermében töltötte, hétfőn, szerdán és pénteken a férfi, kedden, csütörtökön és szombaton a női tornászokat edzette.