-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Három település támogatásáról döntött a Városkörnyéki Bizottság
Szerdán délután a Városházán tartotta ülését a Városkörnyéki Bizottság. A 26 település polgármestereiből álló testület Warvasovszky Tihamér elnökletével három kérést tárgyalt: összesen 10,6 millió forint kamatmentes hitel odaítéléséről döntött. A két évtizede működő Városkörnyéki Bizottság a tagtelepülések befizetéseiből létrehozott Városkörnyéki Alapból támogatja rendszeresen a települések közösségi igényeket szolgáló beruházásait, fejlesztéseit. A székesfehérvári irányítással működő testülettől minden tagtelepülés kaphat támogatást kamatmentes hitel formájában, amit három év alatt kell visszafizetni. Székesfehérvár célja, hogy a környező kistelepülések fejlődését továbbra is segítse.
Szerdán délután a Városházán tartotta ülését a Városkörnyéki Bizottság. A 26 település polgármestereiből álló testület Warvasovszky Tihamér elnökletével három kérést tárgyalt: összesen 10,6 millió forint kamatmentes hitel odaítéléséről döntött. A két évtizede működő Városkörnyéki Bizottság a tagtelepülések befizetéseiből létrehozott Városkörnyéki Alapból támogatja rendszeresen a települések közösségi igényeket szolgáló beruházásait, fejlesztéseit.
A szerdai bizottsági ülésen három kérelmet tárgyalt a testület és mindhárom esetben egyhangúan szavazták meg a támogatásokat. Polgárdi számítástechnikai fejlesztésbe kezdett, ami a település intézményeiben már megtörtént. Utolsó lépésként a Polgármesteri Hivatalban van szükség a korszerűsítésre, amelynek megvalósításához 3,6 millió forint támogatást kapott a település.
Sárkeszi a község orvosi rendelőjének kialakításához hárommillió forintot kapott, amit szintén egyhangúan támogatott a jelenlévő 20 bizottsági tag.
Végül Mátyásdomb kérelmét bírálta el a testület és döntése alapján biztosítja a rendezési tervek elkészíttetéséhez szükséges négymillió forintot.
A Székesfehérvár irányításával működő testülettől minden tagtelepülés kaphat támogatást kamatmentes hitel formájában, amit három év alatt kell visszafizetni. Székesfehérvár célja, hogy a környező kistelepülések fejlődését továbbra is segítse, ezért a város - ugyan lakosságszámának megfelelően a legnagyobb befizető - támogatási igénnyel soha nem lép fel. A rendelkezésre álló keretet a Bizottsági üléseken a tagok, azaz a települések polgármesterei osztják fel a beérkezett igények alapján.