-
Sportprogram ünnepek alatt
Az ünnepek alatt sem maradunk sportmérkőzések nélkül – jégkorongban és kosárlabdában igazi meccsdömping várható olyan csemegékkel, mint a Hydro Fehérvár AV19 – Klagenfurt összecsapás vagy a Falco KC Szombathely – Alba Fehérvár rangadó, de pályára lép az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapata és a MÁV Előre Foxconn férfi és női röplabdacsapata is.
2025.12.17. -
A Városi Sí-Bank nyitvatartása
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank a téli szünetben is várja a síelésre készülőket a Vasvári Pál Általános Iskolában december 22-től január 4-ig.
2025.12.16. -
Sportos évzáró a Bregyóban
A 101 éves ARAK idén is a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban tartotta hagyományos, karácsonyi évzáró rendezvényét. Az ünnepi műsor mellett díjazták az egyesület bajnokait és kiemelkedő eredményeket elért sportolóit.
2025.12.16. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15.
Három sportág képviselői fogtak össze - megalakult a Fehérvár Küzdősport Egyesület
„Olyan egyedi, az ökölvívásban még nem elterjedt rendszert szeretnénk kialakítani, felépíteni, amelyben a gyerekek már hat éves koruktól készülnek a későbbi küzdősport pályafutásukra. (a bokszban csak tizenhárom éves kortól kezdődik a versenyeztetés) Ahhoz, hogy valaki bemenjen a ringbe vagy felmenjen a pástra, adott esetben a ketrecbe, komoly felkészültség kell.
A gyerekekkel megkezdjük az edzőterem megszerettetését, ilyenkor sokoldalú mozgásfejlesztést végzünk, játékos gyakorlatokkal, valamint az önbizalmukat növeljük. Ilyenkor még ajánljuk más sportágak kipróbálását is; ha más sportot választ arra is jó a képzésünk, általános ügyességet szereznek a gyerekek.
Kilenc éves kortól kezdjük az ökölvívás-specifikus gyakorlatokat, tizenegy éves kortól már kisebb edzőmérkőzésekkel készülünk a versenyzői kor elérésére, hogy tizenhárom esztendősen már otthon érezzék magukat a ringben” - hangsúlyozta Turós Arnold, a Varkocs György Box Club vezetőedzője, aki a közelmúltban komplex mozgásfejlesztő tanfolyammal egészítette ki ökölvívó szakedzői képesítését.
„Az MMA (mixed martial arts) szakosztályban főleg felnőttek és fiatal felnőttek képzésével foglalkozunk. Itt előnyt jelent az előképzettség, ezért kiváló alap az ökölvívókkal és a dzsúdósokkal való együttműködés, mert onnan már komoly rutinnal és technikai képzettséggel rendelkező sportolókkal tudunk tovább foglalkozni.” - emelte ki Magda Dániel erőnléti és MMA edző.
Bogárdi Péter, a dzsúdó szakosztály vezetője közel fél évtizede foglalkozik gyerekekkel versenyzői karrierje mellett. „Dzsúdóban már előbb lehet versenyezni, mint ökölvívásban, tíz éves koruktól fogva már megmérettethetik magukat a gyerekek, ezért aki nem tudja kivárni a tizenhárom éves korhatárt, sikereket, esetlegesen öveket szeretne, itt kipróbálhatja magát.” - mondta Bogárdi Péter, hozzátéve, hogy mindhárom szakosztály a Varkocs Deák Ferenc utcai termében végzi edzéseit.