Három mérkőzés, három győzelem - jól játszottak a hétvégén a fehérvári rugbis lányok

A női bajnokság II. fordulójában három mérkőzésből hármat nyert meg az újból csatasorba álló Suták Gabriellával megerősödött Fehérvári Rugby Club. Már a Battai Bulldogokkal vívott első mérkőzésen is fölényes győzelmet arattak a székesfehérvári lányok, majd a szegedi újonc csapat sem jelenetett gondot. A harmadik mérkőzés egyben "megyei rangadó" is volt, az Agárdi Angyalok ellen azonban csak szoros meccsen tudtak diadalmaskodni a FRC játékosai.
2009.10.06. 14:26 |

FRC - Battai Buldogok; 38-0
 A mérkőzés 1. percében az " alvó " Battai lányok között Gyolcsos Mária cikázott át 5 pontot szerezve, majd Pap Helga jutalom rúgásával további 2 ponthoz jutott a Fehérvár. Második célt Jakab Zsuzsi passzának köszönhetően Gyolcsos Mária szerezte, majd ismét Pap Helga volt sikeres. Ekkor már 14-0 volt az állás. Az első félidőben még egy szép akciót bemutttak a székesfehérváriak: a nagy visszatérő, Suták Gabriella 40 méteres sprintjét követően a jó ütemben érkező Pintér Anettnek passzolt, aki további 5 pontot begyűjtve beállított az első félidei 19 0-ás eredményt.

A második félidő Pap Helga egy - egy céljával, és két jutalom rúgásával folytatódott, ekkor már 33 -0 volt az állás. A fehérvári lányok végig az ellenfél térfelén tartották a labdát, esélyt sem adva az ellenfélnek pontszerzésre. A mérkőzés utolsó akcióját, Kaposi Anna elfutását Sólyom Beatrix passzolta az ismét jókor érkező Pintér Anettnek, aki találatával beállította a 38-0-ás végeredményt.

FRC - Szeged; 42-7
 A szegedi újonc csapat nem jelentett gondot a rutinos fehérvári lányoknak. Kaposi Anna 5 pontot, Suták Gabriella 15 pontot, Gyolcsos Mária 10 pontot, Pap Helga pedig 12 pontot szerzett a Fehérvárnak.

FRC - Agárd Angels; 29-14
 A mérkőzés első célját az Agárdi Angyalok vitték: 0-7, majd Pap Helga egy 5 pontossal válaszolt, amit a kiváló formában játszó fehérvári Pintér Anett 5 pontos célja követett, beállítva az első félidei 10-7-es eredményt. A második félidő elején a bokasérüléssel bajlódó Jakab Zsuzsi a szokásos passzcseleivel rést nyitott az agárdiak védelmén és a kapu közepébe sprintelt, újabb 5 pontot szerezve ezzel az FRC-nek, és még a speciális dropp rúgást is bevállalta, ami további 2 pontot jelentett. Ismét egy újabb fehérvári akció következett: Pap Helga egy szép passzsorozatot követően két agárdi védő között elfutott újabb 5 pontot gyűjtve, majd az utolsó fehérvári 5 pontot Sólyom Beatrix szerezte. Az Angyalok azonban nem adták fel, a mérkőzés végén még 7 pontot szereztek, igy a bajnoki forduló legszorosabb mérkőzését vívták az FRC női csapata ellen.