Három meccset nyertek egy nap alatt a fehérvári rögbisek

Szombaton rendezték Vácon a női rögbibajnokság 4. fordulóját. A tavaszi szünetben hazajött Portugáliából és játszott Gyolcsos Mária, a Boavista Femini Portó játékosa. Vele még inkább esélyesnek számítottak mindhárom ellenfelükkel szemben a fehérváriak, nem is született meglepetés, fölényesen nyerték meccseiket.
2012.04.02. 10:50 |
Szombaton rendezték Vácon a női rögbibajnokság 4. fordulóját. A tavaszi szünetben hazajött Portugáliából és játszott Gyolcsos Mária, a Boavista Femini Portó játékosa. Vele még inkább esélyesnek számítottak mindhárom ellenfelükkel szemben a fehérváriak, nem is született meglepetés, fölényesen nyerték meccseiket.
Fehérvár Rugby Club - Vác 42-5
Pontszerzők: Pap Eszter 17 pont, Gyolcsos Mária 15.
A mérkőzésen egyértelmű volt az FRC lányainak teknikai fölénye, szépen kidolgozott, előkészített támadások sakk-matt helyzetei ellen nem tudott mit tenni a fiatal váci női csapat.

Fehérvár Rugby Club - Agárdi Angyalok 25-7
Pontszerzők: Pap Eszter 15. Huszti Katalin 5, Gyolcsos Mária 5.
A két válogatott játékost is felvonultató agárdiak sem tudtak mit kezdeni a rutinosabb, magasabb szintet képviselő fehérvári lányokkal. Kerner Krisztián, a női válogatott edzője nem találta ellenszerét a sorra megismétlődő FRC-és céloknak. A mérkőzés utolsó percében Péter Edina sikeresen használta ki a fehérváriak hibáját, 7 pontot szerezve szépített.

Fehérvár Rugby Club - Szeged 42-0
Pontszerzők: Pap Eszter 20 pont, Gyolcsos Mária 12. Huszti Katalin 5.
A női szakágvezető által felkészített szegedi női csapat győzelmi reményekkel lépett pályára, de a mérkőzés első percében Pap Eszter gyorsan kiábrándította a szegedieket: 5 - 0. Gyolcsos Mária második percben vitt célja és azt követő jutalomrúgás (12 -0) végleg bebizonyította, hogy szegedi győzelem itt nem lesz.
Végezetül Vörös Virág, aki azt az ukázt kapta edzőjétől, hogy "addig nem jöhetsz le a pályáról míg célt nem viszel ma", szót fogadott...