Három kiállítás és döntetlen az ETO-Vidi rangadón

Hajrában esett gólokkal 1-1-es döntetlent hozott a Győri ETO és a Videoton Rába-parti ütközete a Monicomp Ligában. Bede Ferenc játékvezető három játékost is leküldött a találkozó során, a hazaiak a 86. percben jutottak előnyhöz, Alves azonban büntetőből egyenlíteni tudott. Győri ETO – Videoton 1-1 (0-0)
2010.11.12. 21:16 |

Győri ETO – Videoton 1-1
Ganugrava 86. ill. Alves 93. – 11-esből
piros lap: Stanisic (63.), Fehér (92.) illetve Vaskó (84.)

Győr: Stevanovic - Fehér, Stanisic, Djordjevic, Völgyi - Dinjar (Koltai, 45.), Copa (Eugene, 56.), Pilipbaitis, Trajkovic, Tokody (Ganugrava, 47.) - Bugerra

Videoton: Bozovic - Lázár, Lipták, Vaskó, Andjic - Sándor (Gosztonyi, 61.), Vasiljevic (Szakály, 81.), Farkas, Elek, Polonkai (Nikolics, 45.) - André Alves

A vártnál jóval gyengébb színvonalú első félidőt produkáltak a csapatok, kevés helyzet volt, és azok sem voltak hatalmas gólszerzési lehetőségek. A találkozó első részében úgy tűnt, a hazaiak rendezkedtek be kontrajátékra, ám idővel a győriek vették át a találkozó irányítását. A legnagyobb védést Bozsovicsnak kellett bemutatnia egy jobb oldalról leadott Bouguerra lövésnél, de végül 0-0-val vonultak szünetre a csapatok.

A második félidőre mindkét vezetőedző változtatott, Nikolics és Koltai érkezett a pályára, hogy felpezsdítsék kicsit a támadójátékot mind a hazai mind pedig a vendég oldalon. Ez az első percekben nem hozott eredményt, az 53. percben pedig Lazar Sztanisics vált ezúttal is főszereplővé. A hátvéd, akinek megpattanó lövésével a tavalyi bajnokság 30. fordulójában nyert az ETO (ezzel úsztak el a Vidi bajnoki álmai), ezúttal azonban nem gólt szerzett, hanem kiállíttatta magát: Nikolicsot tarolta le, Bede pedig azonnali piros lappal jutalmazta a szabálytalanságot. A kiállítás sem pörgette fel igazán a mérkőzést, lassan szövögette támadásait a Vidi, de igazából nem érződött a találkozón, hogy a szintén helyzetekbe kerülő Győr emberhátrányban játszott volna. A legveszélyesebb Videoton-kísérletet pedig, Nikolics fejesét a 77. percben bravúrral hárította Sztevanovics.

A 84. percben kiegyenlítődött a játékosok száma a pályán, miután Vaskó egy kezezés után begyűjtötte második sárga lapját is. Azonos létszámban azonnal megszerezte a vezetést a Győri ETO, a legurított szabadrúgásból Ganugrava talált Bozsovics kapujába. Feszült hangulatú lett az utolsó 10 perc, kezdtek elszabadulni az indulatok a pályán, és még hátra volt egy nagyobb fordulat is: Szakályt fellökte Fehér a tizenhatoson belül, majd még fejelő mozdulatot is tett a szerinte színészkedő fehérvári felé: ezért a kombinációért ő maga piros lapot, a Videoton pedig büntetőt kapott, melyet André Alves magabiztosan értékesített, ezzel az utolsó pillanatban pontot mentve Mezey György együttesének.