-
Jurtanap Palotavárosban
Immár ötödik alkalommal rendezik meg a Jurtanapot Székesfehérváron, a Palotavárosi tavaknál és a Királyok parkjában. Az elmúlt években komoly hagyománnyá vált, egész napos programkavalkád reggel 8.00 órakor jurtaépítéssel kezdődik, majd a megnyitót követően 10.00 órától hagyományőrző játékokkal, bemutatókkal, állatsimogatóval, múzeumpedagógiai sétával, mesemondással, néprajzi előadással várják a családok kisebb és nagyobb tagjait.
2026.08.28. -
Páros belépőt lehet nyerni a Magyar Nemzeti Cirkusz székesfehérvári előadására
Az őszi turné keretein belül, "A nagy visszatérés" című 2026. évi vadonatúj nemzetközi gálaműsorukban Magyarországon eddig soha nem látott sztárartisták lépnek porondra, miközben a közönség nagy örömére régi, közkedvelt fellépők is visszatérnek a manézsba. Fehérváron szeptember 2 és 6 között szerepelnek.
2026.08.27. -
Könyvkölcsönző automata áll üzembe
A tesztidőszak letelte után, augusztus 24-től már élesben üzemel a Vörösmarty Mihály Könyvtár könyvkölcsönző automatája a székesfehérvári autóbusz-állomáson. Működése egy csomagküldő-automatához hasonló, az érvényes olvasójeggyel rendelkezők egy applikáció letöltését követően vehetik igénybe.
2026.08.27. -
Ejtőernyős célbaugró verseny
Első ízben ad otthont a Börgöndi Repülőtér hétvégén az immár 63. Magyar Nemzeti Ejtőernyős Célbaugró Bajnokságnak. A vasárnapig tartó versenyre ingyenes a nézők belépése, a szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.08.26.
Három hét Londonban - tanulmányúton jártak a Hunyadis diákok
A gazdasági informatikus, infokommunikációs hálózatépítő és üzemeltető, valamint irodai titkár szakos diákok október 2. és 22. között három hetet töltöttek el Londonban a KBM Groupnál, az Erasmus+ program keretein belül.
Az iskolában nagy hagyománya van a külföldi tanulmányutaknak, hiszen az októberi volt a nyolcadik alkalom, hogy sikerrel pályáztak a programra. A diákok nem csak az angol nyelvet gyakorolhatták, de a KBM Group segítségével olyan területeken dolgozhattak, mint a könyvelés, a marketing, az adminisztráció, vagy éppen a web design.
A hazatérő tanulók beszámolójából kiderült, hogy az irodákban töltött időn túl, a város nevezetességeivel való megismerkedésre is jutott idejük. A hírhedt ködös, esős időjárás elkerülte őket, így ideális volt az alkalom egy hajózásra a Temzén, sétára a Trafalgar téren, valamint látogatásra Cambridge-be és Windsorba is. A Városháza Dísztermében tartott prezentáción minden résztvevő diák részletesen beszámolt a szakterületén szerzett tapasztalatairól, valamint átvehette a tanulmányutat igazoló oklevelét Krausz Gabriella igazgatótól és Mészáros Attila alpolgármestertől.
„Komoly kihívás, hogy ezeken a területeken helytálljatok az angol nyelvi környezetben. Kívánom, hogy az ott megszerzett tudásból és tapasztalatból minél többet tudjatok hasznosítani.” – köszöntötte a tanulókat Mészáros Attila alpolgármester, aki köszönetét fejezte ki a Hunyadi Mátyás Technikumnak, hogy évek óta biztosítja ezt a különleges lehetőséget és élményt a diákoknak. Hozzátette: bízik abban, hogy a megszerzett tapasztalatokat Székesfehérváron kamatoztatják a diákok.