Három gólos vezetést adott le, majd hosszabbításban győzött a Volán

Tizenhárom gólos meccset nyert meg a Hydro Fehérvár AV 19 az EBEL-ben. Két harmad is a Voláné volt, de csak túlórában tudta legyőzni az Innsbruckot. Kógerék sorozatban harmadik mérkőzésüket - túlórában zsinórban a másodikat - nyerték meg az osztrák bajnokságban, négy meccs után hét pontjuk van.
2019.09.22. 20:05 |

A vendégek gyengén kezdték a bajnokságot, de Fehérváron hamar beköszöntek, ráadásul emberhátrányban találtak be Ouzas ketrecébe. Aztán magához tért Hanni Jarvenpaa együttese és sorozatban négyet vágott az osztrákoknak.

Kuralt emberelőnyös góljával és Timmins találatával fordított az első harmad végére, majd a pihenő után Harty és Szabó Krisztián 4-1-re módosította az állást. Broda felhozta mínusz kettőre az Innsbruckot, de a harmadik játékrész elején Yogan visszaállította a különbséget.

Ekkor jött a fekete leves, alig több mint tíz perc alatt nem hogy kiegyenlített, átvette a vezetést az Innsbruck! A borzalmas szériát Szita találata állította meg, így 6-6 lett a vége a rendes játékidőben.

A túlórában már nem engedte a Volán felülkerekedni az Innsbruckot, Yogan újabb góljával két perc után megnyerte a meccset.

Hydro Fehérvár AV 19 - Innsbruck 7-6 (2-1) (2-1) (2-4) (1-0)

Gólszerző: Kuralt, Timmins, Harty, Szabó K., Yogan (2), Szita, ill. Sedivy (2), Broda, Thornberg, Herbert, Lammers.