-
Tavaszi meglepetéskoncert
Van az a ritka pillanat, amikor egy koncert nem csupán egy este a sok közül, hanem eseménnyé válik. Amikor a fellépők neve már önmagában ígéret, a műsor pedig olyan ívet rajzol, amely túlmutat egyetlen alkalmon. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar idei tavaszi kínálata pontosan ilyen élményt kínál.
2026.03.18. -
Dalszövegírók Fehérváron
A hazai rock- és popzene legendás dalszövegírója, az Artisjus és Fonogram Életműdíjas Horváth Attila Székesfehérvárra látogat egy különlegesnek ígérkező, zenés közönségtalálkozóra. A szervezők mindenkit szeretettel várnak a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban március 21-én 16.00 órakor kezdődő estre, jegyek még elérhetők!
2026.03.18. -
Történelem, művelődés, politika
A Kodolányi János Egyetem székesfehérvári campusán rendezték meg azt a könyvbemutatót, amely Simándi Irén az intézmény professzorának munkásságát mutatja be. A kötet olvasói bepillantást nyerhetnek az intézmény egykori tanszékvezetőjének tudományos munkásságába.
2026.03.18. -
A zene mindenkié!
Különleges zenei élménnyel gazdagodhattak az Arany János EGYMI autizmussal élő diákjai. A Hermann László Zeneiskola növendékei adtak minikoncertet az Autizmus Világnapjához kapcsolódóan.
2026.03.18.
Három adventi szombaton is kinyílik a Ciszterci templom kapuja
December 2-án és december 9-én is kinyitják a Ciszterci (Nepomuki Szent János Nagyboldogasszony) templom kapuját délután 3 órától fél 6-ig. Minden héten más és más kreatív kézműves foglalkozásokkal készülnek, a betérő megismerkedhet a hit, remény, szeretet jelképeivel. Minden alkalommal játékos keresésre hívják a látogatókat. Megismerhetjük Jézus életét a templomi illusztrációk segítségével, példaképeinket, pártfogóinkat, a szentek életpéldáját.
Minden alkalommal minden résztvevő mécsest gyújthat, és imaszándékaikkal együtt elhelyezheti azt az oltárnál. Itt vehetnek a hetente változó igékből, gondolatokból - pápáktól, püspököktől, papoktól, illetve - szentektől és híres emberektől. A házaspároknak szórakoztató nyomtatványokkal készülnek, a gyereknevelésről, házaspárok tízparancsolatáról. A bocsánatkérés lehetőségeiről, a szeretet nyelv adományáról beszélgetnek.
December 16-án a 3-tól fél 6-ig tartó „Nyitott templom” programon túl, a „Csillagfény” pályázat eredményeként, önkormányzati támogatással a Szent Candid alapítványon keresztül, a liturgikus programok folytatódnak: Délelőtt 10 órától a Szent Candid vértanú sírjánál, majd gyermek-csoporttal a Romkertben gyertyagyújtásra kerül sor. Délben szentmise, majd délután zenei áhítat lesz. Mentálhigiénés szakember is szolgálja a kapcsolódó betérőket. A szív melege, példaképeink gondolatai fényezik a délutánt. Édességgel, játékos feladványokkal tesszük emlékezetessé advent 3. szombatját. A léleképítés 10 órától 17 óráig tart.