Harminchat pontos győzelmet aratott a DKKA a Sopron ellen

Tóth Péter és Hegedüs Kornél mellett Szabó Zsolt is civilben nézte a kispadon, ahogy a társak bemelegítenek, de Kis Raulról sem került le a bemelegítőpóló, és rajtuk kívül többen nem teljesen egészségesen, de vállalták a játékot. Folytatás jövő pénteken a Százhalombatta ellen, megint hazai pályán.
Dávid Kornél KA – SMAFC 1860 SE 87-51 (16-18, 24-12, 25-6, 24-15)
2024.02.04. 09:55 |

A Sopronnál is több meghatározó játékos hiányzott, így meglehetősen csonka keretekkel és felforgatott kezdőcsapatokkal indult a mérkőzés. Kuttor szerezte meg a vezetést, majd Bakk és Schöll szerzett pontokat a vendégeknél, mire Dzunic Branislav az első percben máris időt kért. A folytatásban kiegyenlítetté vált a küzdelem, egy-két kosárral a SMAFC vezetett, és el is vitte az első tíz percet. A 13. perc hozta meg a fordulatot 18-22 után. Simon hármasával és Molnár közelijével átvette a DKKA a vezetést, amit a nagyszünetre 8 pontra hizlalt főleg Simon és Molnár eredményes dobásainak köszönhetően.

Szalczgruber Ádám zsákolásával kezdődött a második félidő, ami megadta az alaphangot a csapatnak. Egy 11-2-es sorozattal lerázták magunkról a vendégeket, a 27. percben, Simon pontjai után pedig már 54-34-re vezettett a fehérvári csapat. Denk Norbert is betalált kintről-bentről és 63-36-ra vezetett a DKKA 30 perc játék után. Ilyen különbségnél semmi izgalom nem maradt a hajrára. A Sopron bírta el kevésbé a hiányzóit, mi pedig a vártnál könnyebben javította a csapat a múlt heti kisiklást. Simon Benedek (20 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz, 28 VAL), Szalczgruber Ádám (18 pont, 64% mezőnyből, 24 VAL) és Somogyfoki Péter (8 pont, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és kiharcolt fault, 20 VAL) hozta a legjobb teljesítményeket.