Harmadik helyen az ARAK serdülő fiú csapata

A serdülők idén módosított, Sport XXI-es csapatbajnokságán 14 egyéni versenyszámban és a váltóban 14 fiú és 14 lány állhatott rajthoz. A budapesti szakadó esőben lebonyolított versenyen ezúttal nem az eredményeket, hanem a helyezéseket váltották helyezési pontra, ráadásul csak versenyszámonként az 1-12. hely ért pontot. Az ARAK 13-15 éves fiú csapata 88,5 ponttal a harmadik legtöbb pontot szerezte.
2013.09.16. 11:10 |
A csapateredményhez legtöbbet Pisch Milán (100-300), Deák Márton (300 gát-magas), Burcsik Barnabás (3000 m), Szépe Gergő (100 gát-távol) László Szabolcs (100 gát-magas) és Révfalusi Balázs (3000 m) tett hozzá a jó helyezésekkel.

A lányok bajnokságában a zömmel 13 évesekből álló versenyzőink a 14 és 15 évesek ellen kellett szerepeljenek. Ennek ellenére 6 alkalommal sikerült pontot szerezni, Punk Adrienn, Fehérvári Alexa, Mátó Sára, Szépe Flóra, Ragó Nikolett és a Kotsis-Szépe-Péter-Kaszab összetételű 4x100 méteres váltó járult hozzá a csapat 10. helyéhez.

Összesítésben a 28 pontot szerzett csapatból, 140,5 ponttal az 5. helyen végeztünk, megelőzve például Szombathelyt, Békéscsabát.

A NIKE félmaraton versenyén belül került megrendezésre a Félmaraton OB is. Budapest utcáin 65 országból, majdnem 13 ezer ember vágott neki a 21,1 km-es távnak. Az OB keretében 157 célba érkező volt, köztük Farkas Dárius az ARAK kiválósága. Dárius bátran, az élbollyal kezdte a táv első felét, ami utólag kicsit gyorsnak is bizonyult. Ez a végére megbosszulta magát, de így is 1:07,44 másodperces egyéni csúccsal az abszolút verseny 7., az UP bajnokságban az ezüstérmes helyen ért célba.