-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Harmadik alkalommal rendezik meg a Civil Napot Székesfehérváron
A Civilkapcsolatok Bizottsága ismét bemutatkozási lehetőséget biztosít a Székesfehérváron működő civil szervezeteknek azzal, hogy megrendezi a III. Civil Napot. A program október 9-én szombaton 10.00 órakor kezdődik a Városház téren, ahol egyesületek, alapítványok, klubok kitelepülve közösen találkozhatnak a fehérváriakkal. A szakbizottság elnöke elmondta, hogy pályázatot írnak ki a Civil Alap terhére is, az egyesületek és alapítványok hatékonyságának növelése érdekében.
2010.09.07. 13:52 |
A Civilkapcsolatok Bizottsága ismét bemutatkozási lehetőséget biztosít a Székesfehérváron működő civil szervezeteknek azzal, hogy megrendezi a III. Civil Napot. A program október 9-én szombaton 10.00 órakor kezdődik a Városház téren, ahol egyesületek, alapítványok, klubok kitelepülve közösen találkozhatnak a fehérváriakkal. A szakbizottság elnöke elmondta, hogy pályázatot írnak ki a Civil Alap terhére is, az egyesületek és alapítványok hatékonyságának növelése érdekében.Juhász László bizottsági elnök elmondta, hogy a Civil Nap megvalósítására 2,5 millió forint áll rendelkezésre. A rendezvény lebonyolítását az idei évben a Szabadművelődés Háza és a Civil Szervezetek Regionális Szövetsége közösen végzi. A civil szervezetek pályázhatnak a szakbizottságnál a bemutatkozási lehetőségeihez szükséges kiadványok, tájékoztató anyagok és molinó elkészítésének támogatása is, maximum 50ezer forint értékben. Az egyesületek és alapítványok színpadi bemutatkozását és a kitelepülését is támogatják maximum 100 ezer forint értékben. A Civil Napra történő felkészülés és megvalósítás időtartamát a Civilkapcsolatok Bizottsága 2010. szeptember 1. – október 15-ig határozta meg. A szakbizottság várja minden civil szervezet jelentkezését, aki részt szeretne venni. Jelentkezni adatlap kitöltésével lehet, ami a Polgármesteri Hivatal Városház tér 1. fsz. 4-es irodájában vehető át, de letölthető a város honlapjáról is.
Juhász László elmondta, hogy pályázatot írnak ki a helyi civil szervezetek megerősödése, kommunikációjuk javítása is a Civil Alap terhére. Az alapítványok és egyesületek őszi / téli szünidei rendezvények és egyéb rendezvények, valamint kiállítások támogatására is pályázhatnak.
A támogatásra felosztható keretösszeg összesen 5 millió forint, egy szervezet által megpályázható minimális támogatási összeg 50.000 Ft, maximális támogatási összeg pedig 200.000 Ft lehet. A pályázatokat 1-1 példányban kell benyújtania a civil szervezeteknek kétféle módon: e-mail útján a civil@pmhiv.szekesfehervar.hu címre és személyesen, vagy levélben a Polgármesteri Hivatal Kommunikációs és Civilkapcsolatok Irodájára eljuttatni (8000 Székesfehérvár, Városház tér 1. Fszt. 4.) 1 eredeti példányban.