-
Belvárosi Fieszta
Szombaton ismét fesztiválhangulat költözött Székesfehérvár történelmi belvárosába: a Belvárosi Fieszta második hétvégéjén ezrek élvezték a zenés, kulturális és táncos programokat. A város ikonikus terei és utcái ismét szabadtéri rendezvényhelyszínekké alakultak, ahol a különböző műfajok és előadók minden korosztály számára kínáltak kikapcsolódási lehetőséget.
2026.07.25. -
Vadvasárnap Sóstón
A nyáron, júliusban is folytatódik a Sóstó Vadvédelmi Központ népszerű programsorozata, a Vadvasárnap. Legközelebb július 26-án 10.00 órától számítanak az érdeklődők figyelmére, a részvételhez előzetes bejelentkezés szükséges.
2026.07.25. -
Aki „alulról” ismeri a teljes várost
90. születésnapja alkalmából köszöntötte Kusicza Antalt palotavárosi otthonában Viza Attila, a körzet önkormányzati képviselője, aki a gratuláló emléklapot és városunk ajándékait is átadta az ünnepeltnek. Amint a beszélgetésen kiderült, Antal szinte a város összes, föld alatt futó közművének építésében részt vett.
2026.07.24. -
Tanszergyűjtés augusztus 15-ig
Idén nyáron is megszervezi közös tanszergyűjtő akcióját a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár és az Adypapír írószerbolt. Az akció augusztus 15-ig tart, mindkét helyszínen szeretettel fogadják az új vagy a használt, de jó állapotú tanszereket, eszközöket.
2026.07.24.
"Hangos, színes és büdös" - különleges kémiaóra az AlbaInnovárban
Laufer Tamás, az Alba Innovár vezetője elmondta, egy "csereprogram" részeként sikerült fehérvárra csábítani dr. Murányi Zoltánt; délelőtt az egri tanárképzős hallgatók ismerhették meg az Alba Innovár oktatási módszereit, délután pedig a fehérvári középiskolások lehettek részesei a klasszikus kémia látványos oktatásának.
"A kémiáról azt lehet tudni, hogy hangos, színes és büdös. Én megpróbálom a hangos és színes oldalát kidomborítani, a büdös meg jön magától." - kezdte különleges kémiaóráját dr. Murányi Zoltán.
Az egri Eszterházy Károly Egyetem Pedagógusképző Központjának főigazgatója székesfehérvári középiskolásoknak tartott látványos kémiaórát kedd délután az Alba Innovárban. A kémiai reakciók sebességét szemléltető kísérletekben a hirtelen színváltozásoktól a lángokon át a gőzfelhőkig a kémia minden látványos eleme felvonult.
Mint Laufer Tamás,az Alba Innovár vezetője elmondta, egy "csereprogram" részeként sikerült fehérvárra csábítani dr. Murányi Zoltánt; délelőtt az egri tanárképzőről érkezők ismerkedtek az Alba Innovárral ésa modern digitális oktatási módszertanokkal, délután pedig a fehérvári középiskolások lehettek részesei a klasszikus kémia látványos oktatásának.