-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Még ebben a hónapban kinyit a feketehegy-szárazréti posta
Várhatóan július huszadikán újra kinyit a feketehegy-szárazréti posta. A városrészben lakók március óta nem tudják helyben intézni ügyeiket, a járványhelyzet miatt ugyanis a Magyar Posta a létesítményt ideiglenesen bezárta. Az is kiderült, hogy a régóta várt bővítés nem marad el, csak várat magára.
2020.07.11. 08:18 |
Hiányolták a postát a városrészben lakók, még petíció is született a bezárást követően annak érdekében, hogy újra kinyisson. Az itt élőknek ugyanis jelenleg a város másik végébe, a több mint tíz kilométerre fekvő maroshegyi postára kell menniük, hogy küldeményeiket átvehessék.
A működés márciusi felfüggesztésének oka a járványhelyzet volt, a Magyar Postának is számos rendkívüli intézkedést kellett bevezetni: „Országosan számos helyen ideiglenesen felfüggesztettük a kis posták működését, ezeket a veszélyhelyzet enyhülésével most sorra nyitjuk újra. A feketehegy-szárazréti posta nyitását július huszadikától tervezzük, a korábban megszokott nyitvatartással." – tájékoztatta a Fehérvár közéleti hetilapotPanulin Ildikó, a Magyar Posta szóvivője.
Az újranyitás mellett régi igényük az itt élőknek, hogy bővüljön a jelenleg az egyik áruházlánc tulajdonában álló létesítmény. A jelenlegi tizenkét négyzetméter alapterületű postahelyiség a tervek szerint megújul, ám a megvalósításnak a járványhelyzet gátat szabott.
„Az áruház tulajdonosaival megegyeztünk abban, hogy felújítják az üzletet, és ezzel együtt egy negyven négyzetméteres postahelyiséget is kialakítanak külső bejárattal. Egyértelműen szükség van erre a nagy forgalmat bonyolító postára!” – mondta Szigli István, a városrész önkormányzati képviselője, aki hozzátette: a posta két munkaállomással és szociális blokkal bővülhet. A munkálatok a tervek szerint 2021-ben kezdődnek meg.
A működés márciusi felfüggesztésének oka a járványhelyzet volt, a Magyar Postának is számos rendkívüli intézkedést kellett bevezetni: „Országosan számos helyen ideiglenesen felfüggesztettük a kis posták működését, ezeket a veszélyhelyzet enyhülésével most sorra nyitjuk újra. A feketehegy-szárazréti posta nyitását július huszadikától tervezzük, a korábban megszokott nyitvatartással." – tájékoztatta a Fehérvár közéleti hetilapotPanulin Ildikó, a Magyar Posta szóvivője.
Az újranyitás mellett régi igényük az itt élőknek, hogy bővüljön a jelenleg az egyik áruházlánc tulajdonában álló létesítmény. A jelenlegi tizenkét négyzetméter alapterületű postahelyiség a tervek szerint megújul, ám a megvalósításnak a járványhelyzet gátat szabott.
„Az áruház tulajdonosaival megegyeztünk abban, hogy felújítják az üzletet, és ezzel együtt egy negyven négyzetméteres postahelyiséget is kialakítanak külső bejárattal. Egyértelműen szükség van erre a nagy forgalmat bonyolító postára!” – mondta Szigli István, a városrész önkormányzati képviselője, aki hozzátette: a posta két munkaállomással és szociális blokkal bővülhet. A munkálatok a tervek szerint 2021-ben kezdődnek meg.