-
Palacsinta Péntek
Folytatódott pénteken a vízivárosi hagyomány, a tanévkezdés előtti utolsó pénteken palacsintázni hívták a gyerekeket a LISZI Iroda elé. Nagyon sok óvodás és iskolás állt sorba, hogy csemegézzen a különféle ízű finomságból. A Palacsinta Péntek töretlen népszerűsége arra ösztönöz, hogy jövőre is legyen folytatás! – mondta a helyszínen Patik Ferenc, Víziváros önkormányzati képviselője.
2026.08.28. -
Hétfőn nyit az uszoda
A nyár utolsó napjaiban érdemes még kihasználni a Városi Strand lehetőségeit, amely az iskolai időszak előtti utolsó héten is várja a fürdőzni és kikapcsolódni vágyókat. Az idei strandszezon augusztus 30-án, vasárnap ér véget.
2026.08.28. -
Nyárbúcsúztató vasárnap
Zenés, táncos programmal búcsúztatják a nyári szünetet a Sziget utca – Tolnai utca közötti központi parkban a vakáció utolsó előtti napján. Augusztus 30-án, vasárnap 13.30 órától a színpadon zenekarok szórakoztatják a közönséget, a gyerekeket ugrálóvár, körhinta, kézműves foglalkozások várják.
2026.08.28. -
Heti betevő és tanszeradomány
Az augusztus 30-i ételosztás alkalmával nemcsak tartós élelmiszerrel, süteménnyel és gyümölccsel, hanem új vagy jó állapotban lévő, használt tanszerekkel is segíthetik a jószándékúak a Fehérvári Heti Betevő vendégeit. A kéthetente ételosztást vállaló önkéntesek a nyár utolsó hónapjában az élelmiszeradomány mellett szeretnék a rászoruló családok gyermekeinek iskolakezdését megkönnyíteni. A kezdeményezéshez magánszemélyek és vállalatok is csatlakozhatnak.
2026.08.28.
Halloweeni tökfaragás pénteken délután Kisfaludon
A halloweeni időszak legnépszerűbb szimbóluma a faragott tök: a kisebb-nagyobb, vicsorgó vagy éppen vigyorgó lámpások sok helyen már a hónap elején megjelennek.
Halloweeni lámpásokat először Írországban és Skóciában készítettek, ijesztő arcokat karórépára vagy krumplira faragták. A bevándorlókkal került a szokás az Amerikai Egyesült Államokba, ahol már tökből készültek a lámpások.
A Kisfaludi Közösségi Házban október 20-án, pénteken öt órakor kezdődik majd a tökfaragás, az alkalomra kisgyermekes családokat várnak a szervezők, akik a tököt biztosítják, de az alkotáshoz szükséges eszközöket a résztvevőknek kell magukkal hozniuk.
A tökfaragó foglalkozásra előzetesen lehet regisztrálni Lengyelné Keresztes Ildikónál, személyesen a közösségi házban hétfőn és szerdán 18.00–19.00 óráig, telefonon a +3620/480-9065-ös telefonszámon tehetik meg ezt az érdeklődők. A regisztrációs díj 500 forint.