Halad a Vidi: kétszer kettő, legjobb négy

A Ligakupa negyeddöntőjében másodszor is 2-0-ra verte a Videoton a Diósgyőrt, és ez a kettős győzelem a legjobb négy közé jutást eredményezte. Ahogy várható volt, egyik edző sem az alapcsapatát küldte pályára a Sóstói stadionban, de ezzel együtt bízhatunk benne, hogy az újabb Vidi-győzelem nyomot hagy a borsodiakban, akikkel vasárnap ismét megmérkőzik, ezúttal idegenben Paulo Sousa csapata.
Videoton FC - Diósgyőri VTK 2-0 (1-0)
2012.03.07. 18:48 |
A Ligakupa negyeddöntőjében másodszor is 2-0-ra verte a Videoton a Diósgyőrt, és ez a kettős győzelem a legjobb négy közé jutást eredményezte. Ahogy várható volt, egyik edző sem az alapcsapatát küldte pályára a Sóstói stadionban, de ezzel együtt bízhatunk benne, hogy az újabb Vidi-győzelem nyomot hagy a borsodiakban, akikkel vasárnap ismét megmérkőzik, ezúttal idegenben a Paulo Sousa csapata. A piros-kékek továbbra is három vasat tartanak tűzben, a Ligakupában megvan az elődöntő, de a jól induló tavaszi menetelésben volt már bajnoki és Magyar Kupa-győzelem is.

A vendégek mestere, Benczés Miklós szinte minden alapemberét otthon hagyta, Paulo Sousa ellenben négy, öt poszton is olyan játékosokkal kezdett, akik vélhetően vasárnap a bajnokságban is szerepet kapnak majd. A Vidi Tujvel - Szolnoki, Caneira, Aposztolopulosz, Hector - Sándor, Mitrovics - Gyurcsó, Kovács, Jeff Silva - Evandro összeállításban kezdett, és az eddig még nem tapasztalt összetételnek is betudhatjuk, hogy az első húsz percben inkább csak kereste az ellenfél gyenge pontjait. Úgy tűnt, főleg Gyurcsó Ádám találta meg, akit nem tudtak szabályosan megállítani a vendégek, de nem jártak jól a szabadrúgásaival sem. Egy ilyenből született a vezető gól: a 31. percben Gyurcsó balról beadott, Jeff Silva megcsúsztatta a labdát, amit a védők nem tudtak kifejelni, végül Evandro négy méterről a kapuba stukkolt.
 Egyértelmű volt a Vidi fölénye és ez nem változott szünet után sem, pedig három játékosát is lecserélte Paulo Sousa. Először lépett pályára fehérvári színekben tétmeccsen a télen leigazolt Milan Perics és bemutatkozott a szerb Uros Nikolics is. Perics emlékezetessé tehette volna debütálását, de 11-est hibázott, szerencsére ekkor már 2-0 volt: az 51. percben Mitrovics értékesített egy büntetőt. Hogy azért részsikere legyen a Kaposvárról igazolt Pericsnek: ezt ő harcolta ki. A Diósgyőrből Vadászt kiállították, gól- és emberelőnyben végképp egyoldalúvá vált a meccs. A második 11-es (amely csak kilenc perccel követte az elsőt) kimaradt, de belefért, a vendégek kapura lövésig is csak a mérkőzés hajrájában jutottak.

Sima győzelmével összesítésben 4-0-ás gólkülönbséggel jutott tovább a Ligakupában a Videoton, következhet az elődöntő, amelyben a Lombard Pápa lesz az ellenfél. A párharc első találkozóját Pápán rendezik majd.

1. Egy győzelemre a bronztól

A bronzéremért zajló párharc szombati nyitányán az Alba Fehérvár 104-77-re verte hazai pályán a Zalaegerszeget, és az idegenbeli folytatásban is a Fejér vármegyeiek voltak jobbak, így már csak egy sikerre vannak a harmadik helytől. A csata pénteken folytatódik Székesfehérváron. Eredmény a 3. helyért, 2. mérkőzés: Zalakerámia ZTE KK - Arconic-Alba Fehérvár 67-83 (13-26, 16-20, 18-20, 20-17). Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 az Alba javára. A csapat tudósítása:

2024.05.14.
  2. Legyünk minél többen

Jelképes, 500 forintos jegyárakkal várják a szurkolókat és minden futballszerető fehérvárit szombaton a szezonbeli utolsó, Diósgyőr elleni hazai Vidi-meccsre. A C1-C6, illetve D1-D6 szektorokba váltható meg a kedvezményes belépő. Ezzel is azt szeretné segíteni a város, hogy minél többen biztassák május 18-án 17.45 órától a csapatot.

2024.05.13.
  3. Tisztesség, fegyelem, becsület

A székesfehérvári Senshi Karate-Do Egyesület szervezésében közel 200 versenyző részvételével rendezték meg a II. Senshi Kupát. A verseny több korosztályban, három páston zajlott az István Király Általános Iskolában.