„Ha igent mondasz a telefonra, mire mondasz nemet az életben?”

Az okostelefonok veszélyeire felhívó előadássorozatot indított az iGenerációért Egyesület. A már zajló program megvalósítását az Arconic Alapítvány segíti. A 25 ezer dolláros támogatást jelképező csekket hétfőn a Vasvári Pál Gimnáziumban adták át.
2024.11.25. 15:17 |
„Ha igent mondasz a telefonra, mire mondasz nemet az életben?”

Osztályfőnöki órák keretében beszélget általános és középiskolás diákokkal az okostelefonok veszélyeiről, helyes használatáról, a függőség felismeréséről és annak megszakításáról az iGenerációért Egyesület elnöke.

A programsorozat megvalósítását mintegy 10 millió forinttal támogatja az Arconic Alapítvány. Az erről szóló jelképes csekket hétfőn a Vasvári Pál Gimnáziumban adta át Varga Zsuzsanna, az Arconic-Köfém Mill Products Kft. ügyvezetője, HR vezetője Pletser Ádámnak, az egyesület elnökének. Az átadó jelen volt Havranek Mária, a Vasvári Pál Gimnázium igazgatója, aki megköszönte, hogy intézményüket is bevonták az előadássorozatba és hasznos információkkal látják el az ott tanuló diákokat.

„Azt, hogy milyen minőségű életet élnek, illetve fognak élni a gyermekek, nagyban befolyásolja az okostelefon használata. Ebben a szülőknek és a felnőtteknek nagyon nagy felelősségük van. Fontos, hogy nem bűntudatot és szégyenérzetet szeretnénk kelteni, hanem megmutatni, hogyan kell helyesen használni az okostelefont.” – kezdte tájékoztatóját Pletser Ádám. Az iGenerációért Egyesület elnöke kiemelte, a nemrégiben indult programmal, amelyen eddig a Zentai, a Rákóczi, a Teleki és a Vasvári diákjai vettek részt, szeretnék felhívni a gyerekek figyelmét a rájuk leselkedő veszélyekre, és hogy megértsék, mitől válnak telefonfüggővé. „A szabályozások önmagukban nem érnek semmit, ha nem értem meg azt, hogy miért van szükségem rá. Szeretném, ha a gyerekek megértenék és rádöbbennének arra, hogy ha 6-8-10 órát a telefon virtuális világában töltenek, mennyi mindenről lemaradnak a való életben.” A diákokkal arról is beszélgetnek a találkozások alkalmával, hogy milyen tényezők váltják ki a függőséget. „Ha ezeket megértik, akkor egy kicsit közelebb lehet vinni őket ahhoz, hogy talán nemet tudnak mondani az egészségtelen telefonhasználatra.” – tette hozzá.

A projekt már zajlik, a vállalás szerint összesen 70 előadást kell teljesíteniük, de szeretnének 100 előadást megvalósítani, ezzel legalább nyolc általános és középiskola diákságát megszólítani.

A következő hetekben a fehérvári iskolák közül a Munkácsy Mihály és a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában folytatódik a figyelemfelhívó program, amelyet januártól szeretnének a székesfehérvári kistérségben lévő oktatási intézményekbe is elvinni.

Közélet

  1. Gyógyulás egy nap alatt

    A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktatókórházban 2021. óta működik Egynapos Sebészeti Centrum. A részleget félig állami, félig pedig alapítványi forrásból hozták létre. A Fehérvár Televízió Közösen a gyógyításért Fejérben című adventi sorozatának második részében bemutatja a részleget és az is kiderül a magazinból, kik és hogyan vehetik igénybe az egynapos sebészeti eljárásokat.

    2025.12.03.
  2. Emlékdiplomás tanárok köszöntése

    Nyugdíjas pedagógusok vehették át emlékdiplomájukat kedden a Hiemer-házban. Székesfehérvár városának hagyományos ünnepségén arany-, gyémánt-, vas- és rubinokleveleket adtak át a pedagógusi életpálya megbecsüléseként. A város közössége nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester fejezte ki köszönetét.

    2025.12.02.
  3. Vállalkozásismereti roadshow Fehérváron

    Vállalkozásismereti roadshownak adott otthont az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara. A rendezvényt Varga-Bajusz Veronika, felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, valamint a fiatalokért felelős államtitkár nyitotta meg.

    2025.12.04.
  4. Finisben a csomópont átépítése

    Gyakorlatilag elkészült, és már csak néhány útburkolati jel felfestése van hátra a Horvát István utca és a Hosszúsétatér kereszteződésének kapacitásbővítő átépítéséből. Várhatóan a jövő hét elejétől lép életbe az új közlekedési rend a csomópontban.

    2025.12.04.