Győzelemmel rajtolt a Fehérép-Alcoa FKC

Tipikus, bajnokság eleji, küzdelmes, nehéz mérkőzést várt első női NB1-es összecsapásától a Fehérép-Alcoa FKC vezetőedzője, Sótonyi László. A Kiskunhalasi NKSE azonban nem nehezítette meg túlságosan a fehérváriak dolgát, így magabiztos győzelemmel debütált az FKC a 2008-09-es bajnokságban. Fehérép-Alcoa FKC - Kiskunhalasi NKSE 31-21 (15-9)
2008.09.06. 20:41 |

Már a találkozó elején a Kristina Trishchukot nélkülöző fehérváriak ragadták magukhoz az irányítást, a Kiskunhalas csupán a hatodik percig tudta megtorolni a hazaiak hibáit. Az első félidőben Bernataviciutét képtelenek voltak tartani a vendégek, és Emberovics Míra is elemében volt, azonban sem Djeric, sem pedig a helyére álló Petróczi Viktória sem brillírozott a ketrec előtt. A szervezett védekezés ellenszerét nem találta a Halas, így nem csoda, hogy az első félidőben csupán kilenc gólig jutott az NKSE. A Sótonyi-csapat még a sok hiba ellenére is eredményesen kézilabdázott, s a szünetre hatgólos előnyre tett szert.

A második játékrészben továbbra is a fehérváriak játszottak fölényben, s amikor már biztossá vált a vezetés – állandósulni látszott a nyolcgólos differencia – Szikora Melinda állt a kapuba. A 19 éves hálóőr remekelt korábbi csapata ellen, így a támadások alkalmával azon gondolkodhattak Kamperék, vajon mikor érik el a tíz találatos különbséget… Guiut azonban egy hosszú időszakban naggyá tette az Alcoa, Nikolic és Vaszari is rontottak ziccert. A fehérvári győzelem azért nem forgott veszélyben, a hajrában már 12 is volt közte, de a végén meg kellett elégedni a „mócsinggal”. A Fehérép-Alcoa FKC 31-21-re nyert, s az idei első bajnoki diadalt úgy köszönte meg  publikum, hogy állva tapsolt.

Fehérép-Alcoa FKC - Kiskunhalasi NKSE 31-21 (15-9)

Köfém csarnok, 800 néző
 Vezette: Pech, Vágvölgyi

FKC: Djeric, Petróczi, Szikora (kapusok) – Vaszari 3, Emberovics 4, Siti, Vijunaite 7, Bernataviciute 10/3, Kovács A. 2 csere: Lévai 1, Nikolic 2, Kiss A., Lelkes, Kamper 2. Vezetőedző: Sótonyi László

Kiskunhalas: Guiu – Szarka 1, Valovics 5/1, Rábai 4, Takács 1, Zámbó 2, Sterbik 2. Csere: Tóth 2, Kósa 2, Sipos 1, Micskó. Vezetőedző: Zsadányi Sándor

Kiállítások: 6 ill. 16 perc
 Kiállítva: Takács