Győzelemmel kezdte hazai szereplését a Fehérvár FC

Az NB I második fordulójában a nyitó körben pont nélkül maradó FC Fehérvár Romero góljával legyőzte az újonc Szombathelyi Haladást. Mindkét csapat felvállalta a támadófutballt a székesfehérvári Sóstói-stadionban, és az első nagyobb bravúrt Sebők Zsoltnak kellett bemutatni, a Vidi kapusa Oross közvetlen közeli fejesét tornázta ki a 18. percben. Alig később megszerzte a vezetést a Fehérvár, a 24. percben Dvéri adott be remekül jobb odalról, az érkező Romero pedig 7 méterről a hálóba bólintott. FC Fehérvár-Szombathelyi Haladás 1-0 (1-0)
2008.08.04. 07:34 |
Az NB I második fordulójában a nyitó körben pont nélkül maradó FC Fehérvár Romero góljával legyőzte az újonc Szombathelyi Haladást. Mindkét csapat felvállalta a támadófutballt a székesfehérvári Sóstói-stadionban, és az első nagyobb bravúrt Sebők Zsoltnak kellett bemutatni, a Vidi kapusa Oross közvetlen közeli fejesét tornázta ki a 18. percben. Alig később megszerzte a vezetést a Fehérvár, a 24. percben Dvéri adott be remekül jobb odalról, az érkező Romero pedig 7 méterről a hálóba bólintott. A 38. percben Sebők megint góltól mentette meg csapatát Tóth Péter 25 méteres bombája után, így fehérvári előnnyel vonultak pihenőre a felek.

A második játékrészben aktívabb volt a Haladás, de már közel sem forogtak annyiszor veszélyben a kapuk, mint a szünet előtt. Végül nem jött össze az egyenlítés a szombathelyieknek, a Fehérvár megszerezte első győzelmét a bajnokságban.