Győzelemmel kezdte az EBEL középszakaszát a Sapa Fehérvár AV19

A Sapa Fehérvár AV19 csapata az egész középszakaszra elég helyzetet dolgozott ki az Olimpija Ljubljana ellen. A számtalan ziccerből négyet gólra is váltottak Sofronék, így magabiztosan tartották otthon a két pontot. A két pont megszerzésén kívül örömteli, hogy Sofronék végig domináltak az összecsapáson és a kidolgozott helyzetek alapján sokkal nagyobb különbséggel is nyerhettek volna. Remélhetőleg ami most kimaradt, az a következő meccseken már a hálóban köt ki.
Sapa Fehérvár AV19-HDD Tilia Olimpija Ljubljana: 4-2 (3-1, 0-1, 1-0)
2012.01.22. 21:41 |

Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 3300 néző, vezette: Fussi, Kellner, Ettlmayr, Hofstatter
Sapa Fehérvár AV19: Munro – Horváth, Durco, Sofron, Vas, Ladányi, Pratt, DaCosta, Palkovics, Ryan, Klassen, Sille, Orbán, Mihály, Sikorcin, Kovács, Hetényi, Láda, Magosi, Benk, Tóth A.
Vezetőedző: Kevin Primeau

HDD Tilia Olimpija Ljubljana: Pintaric – Fraser, Hotham, Taylor, McBride, Hughes, Groznik, Cole, Verlic, Sachl, Pance E., Dervaric, Cvetek, Pance Z., Hocevar, Golicic, Smirnov, Ograjensek, Sefic, Vedlin
Vezetőedző: Hannu Jarvenpaa
Gólszerzők: Mihály, Sofron, Sikorcin, Ryan, illetve Taylor, Pance Z.

Mindössze a 2. percben máris a szlovének kapujában táncolt a korong, Mihály volt eredményes (1-0). A 13. percben Taylor egyenlített (1-1). A 14. percben Sofron lépett ki és az EBEL góllövőlistájának éllovasa nem is hibázta el a ziccert (2-1). A 19. perc meghozta a harmadik hazai gólt. A kiválóan játszó Mihály ezúttal gólpasszt jegyzett, a gólszerző Sikorcin volt (3-1). A 36. percben a két Pance testvér kevergetett Munro ketrece előtt és a fiatalabb Erik passzát az idősebb Ziga váltotta gólra szorossá téve a mérkőzést (3-2).
 Klassen ziccerét és ismétlését még fogta a Ljubljana legjobbja, Pintaric, de Ryan végül a hálóba lőtte a korongot (4-2). Pratt kiállításával megkapták az esélyt a zárkózásra a szlovének, a legnagyobb helyzet mégis Ladányi előtt adódott, de Pintaric eszén nem sikerült túljárnia, majd egyenlő létszámnál Sillének csinálták meg az ajtó-ablak ziccert a fiúk, de csapatkapitányunk is célt tévesztett. Az eredmény már nem változott, a Sapa Fehérvár győzelemmel abszolválta első mérkőzését a középszakaszban.