-
DKKA évadzáró
Június 17-én, szerdán 18 órától a Tóvárosi Általános Iskola tornatermében tartja ünnepélyes szezonzáróját a DKKA. Az eseményen átadják a jó tanuló, jó sportoló és az év edzője díjat is. Az évzáróra szeretettel várják a játékosokat, edzőket és családtagokat.
2026.06.17. -
Július 26-án kezd a Vidi
A Gyirmót és a Nagykanizsa váltja a kiesett Budafokot és Békéscsabát az NB II-ben. A feljutott Vasas és Honvéd helyére pedig az NB I két kiesője, a Diósgyőr és a Kazincbarcika érkezik. Az új idény első fordulójára július 26-án (vasárnap) kerül majd sor.
2026.06.17. -
Futóterápia
Van egy módszer, ami segít leküzdeni a szorongást, a depressziót, ellenállóbbá tesz a stresszel szemben, támogatja a gyászfolyamatot, a traumák feldolgozását, de addiciók és kiégés esetén is hatékony.
2026.06.12. -
Indul a vb!
A Mexikó-Dél-afrikai Köztársaság párosítással helyi idő szerint csütörtök este elrajtol a 2026-os labdarúgó-világbajnokság. A belvárosi teraszok készen állnak a nyitányra.
2026.06.11.
Gyulai Memorial - Shelly-Ann Fraser-Pryce és Grant Holloway is indul Fehérváron
Az idén 10.67 másodperccel világranglista-vezető Fraser-Pryce mellett a férfi 110 méteres gátfutás világbajnoki címvédője, a tokiói olimpián ezüstérmes amerikai Grant Holloway, a férfi 400 méter tokiói bajnoka, a bahamai Steven Gardiner, valamint a férfi kalapácsvetés ötkarikás aranyérmese, a lengyel Wojciech Nowicki is indul az augusztus 8-án Székesfehérváron sorra kerülő viadalon, mely tavaly a világ 5. legszínvonalasabb egynapos versenye volt.
"Jó látni, hogy örömmel jönnek hozzánk a legnagyobb sztárok is, a Gyulai István Memorial 11 év alatt elérte, hogy ott van a legjobbak a naptárában is" - idézte a közlemény Deutsch Pétert, a szervezőbizottság elnökét, aki szerint a verseny óriási esély a magyar atléták számára, mivel tökéletes felkészülési lehetőséget jelent számukra a jövő évi hazai rendezésű szabadtéri világbajnokságra.
A 35 éves Fraser-Pryce 2008-ban és 2012-ben nyert olimpiai aranyat a klasszikus vágtaszámban, tavaly pedig második lett honfitársa, Elaine Thompson-Herah mögött. Világbajnokságokon négyszer lett első 100-on, legutóbb 2019-ben, azaz ő a szám címvédője. A veterán sprinter idei eredményei alapján viszont kijelenthető, hogy még a korábbiaknál is jobb formában van. Az idei rangsorban az első három eredmény az övé, kétszer futott - egyéni csúcsot jelentő - 10.67 másodpercet, egyszer pedig 10.70-et, így az első számú favoritja a jövő héten kezdődő eugene-i vb-nek.
Holloway 2019-ben a Gyulai Memorialon futotta élete első profi versenyét, majd még abban az évben vb-t nyert, azóta 60 méteren világcsúcsot futott, a tokiói olimpián pedig a második helyen ért célba.
Gardiner az elmúlt években a férfi 400 méter megkerülhetetlen alakjává vált, a 2019-es dohai vb-n és a tavaly nyári játékokon is diadalmaskodott. Székesfehérváron ugyanakkor 200-on áll majd rajthoz, melyen szintén világszínvonalú eredményre képes, egyéni rekordja ugyanis 19.75 másodperc.
A lengyelek kalapácsvető klasszisa, Nowicki évekig kissé honfitársa, Pawel Fajdek árnyékában volt 2018-es Európa-bajnoki címe ellenére, tavaly a japán fővárosban viszont 82,52 méteres eredménnyel aranyérmet nyert, idén pedig 81,58 méterrel övé a világ idei legjobbja.
