Győzött az Oroszlány ellen és továbbra is veretlen az Alba

Az Arconic - Alba Fehérvár szombaton második alkalommal lépett pályára otthon és ezúttal is győzött. Az Oroszlány remek formában, két siker után érkezett Fehérvárra, azonban pontok nélkül távozott az Alba Regia Sportcsarnokból. Arconic-Alba Fehérvár - MVM-OSE Lions 90-80
2023.10.14. 19:41 |

Tippmix NB I, 3. forduló:

Arconic-Alba Fehérvár – MVM-OSE Lions 90-80 (30-22, 23-19, 22-17, 15-22)

Arconic-Alba Fehérvár: Siyani Chambers 9, James Dickey III 14, Jordan Barnett 14/12, Isaiah Philmore 9/6, Kass Balázs -. Csere: Kris Martin 4, Takács Milán 5, Balogh Máté 6, Vojvoda Dávid 29/15, Takács Ma. -, Góbi -.

MVM-OSE Lions: Kyle Riddley 20/3, Szabadfi Márk -, Deandre Gholston 33/18, Khalid Thomas 8, Imran Polutak 6. Csere: Ruják András -, Rahlir Hollis-Jefferson 4, Balsay Ádám 4, Gáspár Mátyás -, Illés Máté 5/3, Árva-File Balázs -, Werner -.

A Chambers, Dickey III, Barnett, Philmore, Kass kezdő ötössel pályára lépő Alba kedvező előjelekkel várhatta a mérkőzést, annak ellenére is, hogy egy remek fomában lévő Oroszlány látogatott az Alba Regia Sportcsarnokba. A mérkőzés előtti örökmérleg azt mutatta, hogy eddig 7 mérkőzésen léptünk pályára hazai pályán az OSE ellen. Ezen mérkőzésekből 6 hazai siker és 1 oroszlányi győzelem született.

Az Alba már az első negyedben előnyre tett szert és nyolc ponntal elhúzott a Lionstól, Vojvoda és Chambers vezérletével remekül működött a támadójáték.

A második negyedben 12 pontosra növelte az előnyt az Alba, Barnett hármasaival már 19 ponttal is elléptünk ellenfelünktől, azonban a vendégek fel tudtak zárkózni.

A harmadik negyedben tovább nőtt a különbség, Gholston továbbra is magára vállalta az oroszlányi pontszerzés terhét, ugyanakkor Vojvoda és Barnett ott folytatta, ahol abbahagyta, így tartottuk előnyünket.

75-58-as állásssal kezdődhetett a negyedik negyed,  mindkét együttes játékát sok hiba jellemezte, és a két csapat együttesen 11 pontig jutott el 5 perc alatt. A lényeg azonban, hogy az Arconic-Alba Fehérvár az Oroszlányt is legyőzte, ami azt jelenti, hogy három forduló után továbbra is száz százalékosak vagyunk!