Győzelemmel kezdett a Kiskút a női Szuperligában

Magabiztos győzelemmel kezdte a női tenisz csapatbajnokságot a Diego SC – Kiskút TK. A budapesti-fehérvári alakulat hazai pályán, Székesfehérváron 6-1-re legyőzte a Győrt a Szuperliga első meccsén, folytatás szerdán, szintén hazai pályán a címvédő MTK ellen.
Diego SC – Kiskút Fehérvár TK – GYAC 6-1

2017.07.17. 16:27 |

A Győr ellen fontos volt a jó rajt a női Szuperligában, ennek megfelelően mindkét délelőtti páros mérkőzést megnyerte a Diego SC – Kiskút TK közös csapata. Marosi Katalin a román Mihaela Buzarnescuval az oldalán 6:0, 6:3-ra győzött a Bartosik-Kovács duó ellen. Az "Udvardy-lányok", Panna és Luca (utóbbi mindössze tizenkét éves) 6:3, 7:6-ra nyert a Meiszter/Zsitvay kettős ellen, így 2-0-ás hazai előnnyel jöhettek a délutáni egyes meccsek.

Ahol tovább remekelt a fehérvári gárda: Békefi Bianka 6:4, 7:5 arányban verte Bartosik Rékát, Pirók Alexa ugyan az első játszmát elveszítette Kovács Zitával szemben, de fordítani tudott és három szettben, 3:6, 6:2, 6:2-re szintén győztesen hagyta el a pályát. Fekete Lili nagyon simán, 6:1, 6:0-ra „lépte le” Szőke Nórát, míg Juhász Lilla ugyanilyen arányban kapott ki a győri Zsitvay Adrienntől, addig Udvardy Panna 6:1, 6:0-val tükörsimán hozta a Meiszter Mercédesz elleni záró összecsapást. Ezzel pedig 6-1-es győzelemmel kezdte a Szuperliga küzdelmeit a székesfehérvári csapat. Szerdán már nem lesz ilyen könnyű dolga az együttesnek, 11:00-tól a bajnoki címvédő MTK érkezik a Kiskút Tenisz Klubba, igaz, azon a találkozón Fehér Tamás csapatmenedzser már számíthat a 2015-ben a juniorok páros versenyében, Wimbledonban győztes, jelenleg a női egyéni világranglistán 238-ik Stollár Fannyra.