-
Beszélgetés Ferenczy Noémivel
Ferenczy Noémi tanárnő, a Fejér Holló Diákszínpad vezetője lesz az Aranyat érő beszélgetések következő vendége június 17-én. A szervezők szeretettel várnak minden érdeklődőt!
2026.06.16. -
Múzeumok éjszakája
Június 20-án, szombaton különleges arcát mutatja Székesfehérvár: a Múzeumok Éjszakáján a belváros terei, múzeumai, kiállítóhelyei és történelmi épületei késő estig megtelnek fénnyel, zenével, történetekkel és izgalmas felfedeznivalókkal. A koronázóváros idén is az ország egyik legvonzóbb kulturális úti célja lesz ezen az estén: 22 helyszín, közel 100 program várja a látogatókat.
2026.06.16. -
Péntektől FEZEN
Már csak hármat kell aludni és újra dübörög a FEZEN. A First Filden a színpadok már állnak, az utolsó simításokat végzik ahhoz hogy péntek délután kettőkor elrajtolhasson a 29. fesztivál.
2026.06.16. -
A művészet mindenkié
Folytatódott az ünnepi könyvhét, a kultúra szerelmeseit várták Székesfehérváron. Az Oskola utcai tagkönyvtár a művészet mindenkié kiállítássorozattal várta az érdeklődőket.
2026.06.16.
Gyökerek és szárnyak – a végzős hermannos népzenész növendékek koncertje kedden
„…a gyermekeknek két dolgot kell adnunk: gyökereket és szárnyakat. Gyökereket, amelyek tartást adnak, hogy tudják, hova tartoznak, de ugyanígy szárnyakat is, amelyek az egyiket a kényszereitől és előítéleteitől szabadítják meg, a másiknak lehetőséget adnak új utakat bejárni vagy inkább repülni.” – ezzel a Goethe-i gondolattal ajánlja programját az Ars Musica Zenebarátok Egyesülete.
Május 24-én, kedden 17.30 órakor a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium kirepülés előtt álló népzenész növendékei – Czeilinger Izabella, Kovács Réka, Pausch Kamilla és Kurucz Zsófia –adnak bemutatkozó koncertet.
A végzősök előadására a belépés ingyenes, a rendezvény támogatói a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház és Székesfehérvár Önkormányzata. Mindenkit szeretettel várnak a koncertre, majd utána egy beszélgetésre és teára!