-
Nagy szükség van a véradókra!
Kritikus fontosságú a véradás nyáron, a biztonságos betegellátás érdekében. A szabadságolások és utazások miatt kevesebben adnak vért, ugyanakkor éppen ilyenkor nő meg a vérigény a balesetek és a sürgős műtétek miatt. A következő napokban Székesfehérváron, a kórház Területi Vérellátójában és több környékbeli településen is segíthetnek a donorok.
2026.06.24. -
Nyáron is egészségesen
Nyáron is folytatódnak az Egészségfejlesztési Iroda által szervezett ingyenes, egészségvédelmi, egészségmegőrzési tanácsadások. A június 26-i, pénteki ingyenes gyógytorna tanácsadásra még vannak szabad helyek.
2026.06.24. -
Gyere és alkoss szabadon!
Gyermekműhely címmel idén nyáron is megszervezi kétturnusos napközis táborát a Fehérvári Kézművesek Egyesülete. Az első turnusra már csak korlátozott számban, a másodikra még bőven vannak szabad férőhelyek. Várják a jó hangulatban, szabadon alkotni vágyó, 10-16 év közötti fiatalokat, akik különféle mesterségekbe kóstolhatnak bele.
2026.06.23. -
Programok a kastélyban
Különleges programokra várják az érdeklődőket a fehérvárcsurgói kastélyba ezen a nyáron is. Júliusban koncertet és botanikai sétát is rendeznek.
2026.06.23.
Gyermeknapot szervezett a Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ
Mézengúz koncert, sportvetélkedő, kutyás, tűzoltó és katonai bemutatók követték egymást a Szent István Görögkatolikus Gyermekvédelmi Központ gyermeknapi rendezvényén.
A város jóvoltából idén immár harmadik alkalommal a Bregyó Sportcentrum volt a helyszín. A támogatóknak köszönhetően a műsor mellett egész nap kézműves foglalkozások, bunjee-jumping, ugrálóvár, és sok-sok édesség várta a nevelőotthonokban és nevelőszülőknél élő kicsi, illetve nagyobb gyermekeket, családjaikkal együtt. Az aktív programok mellett a lelki segítségnyújtást adó sátorban lehetőség nyílt a felmerülő problémákat megosztani, tanácsot kérni, egy jót beszélgetni a pszichológussal. „Azt szerettük volna, ha ma itt mindenki megtalálja a kedvére valót, és a velünk együtt dolgozó nevelőszülők, segítők, kollégák azt is érezzék: nincsenek egyedül, bármilyen kérdéssel fordulhatnak hozzánk, megpróbálunk segítséget nyújtani.” – mondta el kérdésünkre a Központot január óta vezető Tóthné Kerék Erika.
Az esemény megnyitóján Mészáros Attila alpolgármester örömét fejezte ki, hogy a gyermeknappi programot idén is közös együttműködésben szervezték meg, köszönetet mondva a szakembereknek, a nevelőszülői hálózat tagjainak áldozatos munkájukért.
A város igyekszik mindent megtenni annak érdekében, hogy a gyerekek jól érezzék magukat. Kiemelte: Székesfehérvár Közgyűlése pénteki ülésén döntött a gyermekvédelmi szakellátásban nevelkedő fiatal felnőtteket segítő Települési Támogatás Programról. E szerint azok a fehérvári középiskolában tanuló, vagy már végzett, nevelőszülőknél vagy lakásotthonokban nevelkedő fiatalok, akik 18. életévüket betöltötték, önálló életkezdésükhöz egyszeri, 100 ezer forintos pénzbeli támogatást kaphatnak, hogy könnyebben tudjanak elindulni az életben. A pénzbeli támogatás mellett pedig folyamatosan keresik azokat a lehetőségeket, amelyekkel támogatni tudják a fiatalokat.
Jármi Zoltán atya, lelki vezető köszönetet mondott minden támogatónak és a központ kollégáinak, akiknek együttműködésével megvalósulhatott ez az élménydús nap.A köszöntőket követően egy közös tánccal, énekkel indult a program, amely aztán vidáman folytatódott a napsütötte, nyarat idéző szombaton.