-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Gyermekbántalmazás - van kihez segítségért fordulni!
„A szakmai érdeklődés nagysága sajnos azt mutatja, hogy valódi problémáról van szó, amivel érdemben kell foglalkozni, a szakembereknek pedig fel kell tudniuk ismerniük azokat a szituációkat, jeleket, amikor lépni kell az adott területen dolgozóknak. Ezt segíti például, hogy az összes városi fenntartású bölcsödében, illetve az óvodáink túlnyomó részében is lezajlott már a nevelőket képző, a bántalmazás felismerését, megelőzését célzó, interaktív szemléletformáló rendezvény.” – fogalmazott a szakmai találkozó kapcsán dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere.
A konferencián részt vett a Fejér és Komárom-Esztergom vármegye területén működő szakmatámogatási konzorcium képviseletében Szőke Szabó Mónika, az esztergomi Korona Integrált Szociális Intézmény vezetője, aki kiemelte, a konzorcium éves szinten több mint ezer szakdolgozót szólít meg. Ebbe a sorba illik bele a keddi konferencia, amelynek célja a bántalmazás felismerésének és megelőzésének a fókuszban tartása, a jelzőrendszeri információs és támogató munka segítése.
„Nem mindig egyszerű észrevenni a gyermekbántalmazást, éppen ezért igyekszünk a gyermekekkel nap mint nap dolgozó pedagógusok, óvodai, bölcsődei dolgozók, védőnők számára többlettudást adni. A konferencia abban segít a résztvevő szakembereknek, hogy hatékonyabban tudják felismerni a fizikai, illetve a lelki bántalmazás különböző formáit.” – mondta Tisztl Henrik, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ intézményvezetője. Megtudtuk, évente 7-800 jelzés érkezik hozzájuk gyermekbántalmazással kapcsolatban, ami ugyanakkor nem jelenti azt, hogy ennyi valós bántalmazási eset van. „Ha egy óvodában, iskolában ilyen gyanú felmerül, azt javaslom, a gondozók konzultáljanak a szociális segítőkkel: a járásban minden egyes köznevelési intézményben van olyan szakemberünk, aki elérhető ezügyben.”
Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ szó szerint zsúfolásig telt előadótermében a konferencia szakmai programja előtt a november 12-i szociális munka napjához kapcsolódóan Polgármesteri Elismerő Oklevéllel köszönte meg dr. Cser-Palkovics András hét, ezen a területen kiemelkedő munkát végző szakember tevékenységét. Elismerést vehetett át Somogyi Zsuzsanna, a Polgármesteri Hivatal munkatársa; Miklós Kinga és Horváth Tibor Sándorné, az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ dolgozói; Erdős Attiláné és Suplicz Dóra, a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény munkatársai; valamint Vincze Mária és Holl Márta, a Székesfehérvári Kríziskezelő Központ szakemberei. A kitüntettek áldozatos, kitartó munkáját Erdélyi Zsuzsanna, a fehérvári Családok Átmeneti Otthonának vezetője méltatta.
A találkozó szakmai részében egyrészt a bántalmazás fizikai, fiziológiai tüneteiről, vetületeiről tartott előadást Dr. Kassai Tamás osztályvezető főorvos, majd a bántalmazás lelki következményeiről Kozma Krisztinaszociológus, tanácsadó szakpszichológus beszélt. A gyermekbántalmazás büntetőjogi következményeit pedig Budavári Árpád rendőr ezredes, a vármegyei rendőr-főkapitányság bűnügyi rendőrfőkapitány-helyettese vette górcső alá.