Gyerekek ismerkedhetnek elfeledett népi hangszerekkel

Az Irány Betűfalóniába program óvodásoknak és kisiskolásoknak teszi lehetővé, hogy régi népi hangszerekkel ismerkedjenek meg. Az interaktív foglalkozásokat Varró János népzenész vezeti.
2019.10.26. 07:31 |
Gyerekek ismerkedhetnek elfeledett népi hangszerekkel

Az Aranybulla Könyvtár indította az Irány Betűfalóniába programot, amelynek keretében hat székesfehérvári és két vidéki iskola, illetve óvoda gyermekei ismerkedhetnek meg már szinte feledésbe merült népi hangszerekkel.

A foglalkozásokat Varró János Fricsay-díjas népzenész vezeti: és közel harminc instrumentumot mutat, illetve szólaltat meg. A programban többek között a Szent Imre, a Zentai Úti és a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, valamint a Szivárvány Óvoda vesz részt az EFOP-3.3.2-16-00115 pályázat keretein belül.

Fehérvári színes

  1. Múhelyfoglalkozások a Rác utcában

    Izgalmas műhelyfoglalkozásokat szerveznek az előttünk álló hétvégén a Rác utcai Kézművesek Házában. A zöldvessző műhelyben húsvéti használati és dekorációs tárgyak készülnek, emellett nyitva áll az ÖrökGyöngy műhely és csipkeverő műhely is.

    2026.03.19.
  2. Nívódíjas MET Aréna

    Ünnepélyes keretek között avatták fel a 2025. évi Építőipari Nívódíj elnyerését tanúsító táblát a székesfehérvári MET Arénában. A multifunkcionális csarnok nemcsak a hazai jégkorongsport modern fellegvára, illetve számos sportág nemzetközi versenyei és kulturális programok méltó otthona, hanem innovatív műszaki megoldásaival és fenntartható kialakításával a hazai építőipar egyik kiemelkedő teljesítménye is.

    2026.03.18.
  3. Természettudományos kalandozás

    Tizenöt csapat vett részt a tavaly szeptemberben indult Kalandozás a Természettudományok Birodalmában elnevezésű vetélkedőn, amelynek döntőjét szerdán tartották a Vasvári Pál Általános Iskolában. A komoly felkészültséget kívánó, komplex versenyt a Zentai Úti Általános Iskola Barnamedvék nevű csapata nyerte.

    2026.03.18.
  4. Jótékonysági csokigyűjtés

    Március 21-én, szombaton 17 órakor a Falco KC Szombathely látogat az Alba Regia Sportcsarnokba. A rangadó előtt az Alba Fehérvár jótékonysági csokigyűjtést szervez, amellyel kosárlabdázóink a Velencei Vadvirág Gyermekotthon kis lakóinak húsvétját szeretnék szebbé varázsolni.

    2026.03.18.