Grazban is nyert az Alba Volán legfőbb riválisa

Az alapszakasz végét nagyban befolyásoló csatán van túl az Alba Volán SC jégkorong csapata. Az EBEL 38. fordulójában a rájátszásáért folytatott harcban nagy riválisnak számító Graz 99Ers otthonában korcsolyáztak jégre a fehérváriak, és hiába játszhatott már Palkovics és Bonni is, Ted Sator tanítványai fájó vereséget szenvedtek. A Graz első harmadbeli játékával hozta a meccset, és győzelmével már négypontos előnyre tett szert a Volánnal szemben. Graz 99Ers – Alba Volán SC 5-2 (3-0, 1-1, 1-1)
2008.12.28. 23:02 |

A mérkőzés első harmadában kettős- (Ulmer) és szimpla (Lange) emberelőnyből, valamint teljes létszám ellen (Stuart) is betalált a Graz. A középső periódus már kiegyenlített játékot hozott, Kovács Csaba szépített, de a harmad végén Iob is gólra váltott egy emberfórt. A záró játékrészben Fekete Dániel zárkóztatta fel ismét a kék-fehéreket, de az emberelőnyökkel remekül sáfárkodó osztrákok megint megzörgették Szuper hálóját: Stuart állította be az 5-2-es végeredményt. A Graz öt góljából négyet ütött fórból…