Gólzáporos diadal az FC Fehérvár negyedik edzőmeccsén – szerb csatárt tesztel a Vidi

Az FC Fehérvár negyedik felkészülési mérkőzésén az NBIII. Dráva-csoportjában szereplő Kozármislenyt látta vendégül. A Baranya megyei együttes az idei Magyar Kupa-sorozatban már találkozott a fehérváriakkal, akkor csak 3-2-re kaptak ki, most azonban 12 góllal terhelte meg a vendégek hálóját Csertői Aurél alakulata. A felek három harmadon át nyüstölték egymást (2x40+1x30 percig), így a piros-kékeknél készülő játékosok közül mindenki szóhoz jutott. Az FC Fehérvár továbbra is gólerős támadót keres, így lehetőség nyílt a szerb-montenegrói Dejan Zivkovic tesztelésére. FC Fehérvár – Kozármisleny 12-1 (7-1, 0-0, 5-0)

2006.01.28. 15:06 |

A 26 éves támadó a Partizan Beogradban kezdte pályafutását, tagja volt a Lothar Matthäus által bajnoki címre vezetett Partizánnak, majd az OFK Beograd együttesében szerepelt. Az eddig Székesfehérváron próbálkozó futballisták közül kétségtelenül Zivkovic nyújtotta a legértékelhetőbb produkciót, két góllal is hozzájárult a Vidi sikeréhez, és az sem negatívum, hogy a játékos szabadon igazolható, ugyanis kivásárolta magát korábbi csapatából. Rajta kívül Sitku Illés is brillírozott, aki négyszer mattolta az ellenfél kapusát, tehát a támadók között egészséges versenyhelyzet alakult ki a csapatba kerülésért.. Csertői Aurél játékrészenként változtatott együttese összetételén, s a hazai labdarúgók nem fukarkodtak a gólokkal.

FC Fehérvár – Kozármisleny 12-1 (7-1, 0-0, 5-0)

Székesfehérvár, 300 néző
 Vezette: Földi (Kalmár, Závodka)

FCF: Tudor – Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze – Schwarcz, Dvéri, Bozic – Györök, Zivkovic, Sitku.
 2. játékrész: Tudor (Sebők) – Csizmadia (Vadász), Kuttor (Fehér), Koller (Horváth G.), Vincze (Horváth P.) – Lattenstein (Alumona), Schwarcz (Farkas B.), Kocsis, Dvéri (Nagy D.) – Györök (Finta), Sitku (Horváth F.) Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Sitku (4), Zivkovic (2), Schwarcz, Alumona, Tóth I(öngól), Finta, Kocsis, Horváth F. ill. Lauer