-
Megnyílt a Rajzos
A Juhász Gyula utca 2. szám alatt, a korábbi farmerbolt helyén hivatalosan is megnyílt Székesfehérvár legújabb kultúrkávézója. A Rajzos fantázianevű kávézó és bár élőzenével, beatbox-szal, improvizációs színházzal, könyvbemutatókkal, felolvasóestekkel és számos más kulturális programmal várja majd vendégeit.
2026.03.13. -
Drónverseny középiskolásoknak
A résztvevő csapatok négy hónapnyi felkészülése és gyakorlása után a pénteki elődöntővel megkezdődött az ország első középiskolai drónversenye. Az Alcoa Keréktermék Gyár és az Alba Innovár Digitális Élményközpont által szervezett különleges versenyen komoly izgalmak várták a résztvevő középiskolásokat.
2026.03.13. -
Új köztéri óra a Belvárosban
Új köztéri alkotással gazdagodott Székesfehérvár Belvárosa. Pénteken délután avatták fel azt a köztéri órát, amelyet Kovács András órásmester Ecsedi Mária képzőművésszel és Diós Tibor kovácsmesterrel közösen készített. A Fő utcán, a Vörösmarty Színház mellett álló míves szerkezet mostantól éjjel-nappal jól láthatóan mutatja a pontos időt.
2026.03.13. -
1848 méter futás
Immár harmadik alkalommal rendezték meg a történelmi váltófutást a Bugát Pál Technikum szervezésében. Az 1848 méteres távot hatfős váltócsapatokkal teljesítették az iskolák a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központ rekortán pályáján. Az első helyet a fiúknál és a lányoknál is a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikum csapata szerezte meg.
2026.03.13.
Gólyára várva - előadássorozat indul januárban
Sok pár várja a „gólya érkezését” hosszú ideje. Egy-egy ilyen küzdelem megviseli a testet, lelket, néha a párkapcsolatot is.
A SZÉNA Egyesület januárban induló foglalkozásának célja, hogy segítséget nyújtson e nehéz úttal járó lelki vívódások feldolgozásához. A két szakember: Séllei Gyöngyi szexológus és Keresztesi-Dávid Renáta mediátor, családterápiás szakember, gyásztanácsadó a beszélgetések során segítenek a reális önértékelés helyreállításában, a különböző technikák, feladatok elvégzésével a párkapcsolati problémák, konfliktusok kiküszöbölésében, a megkérdőjelezett nőiesség, férfiasság helyreállításában. Tippeket adnak a mindennapi stressz csökkentéséhez is.
A csoportok támogató hatása az egyik legerősebb gyógyító erő. Sokan azt gondolják, csak felerősödik a szomorúság, de éppen ellenkezőleg, a sorstársak között enyhül a fájdalom, oldódik a feszültség. A csoportban kialakuló bizalom, együttérzés, megértés légkörében nyíltan lehet beszélni az érzelmekről, az új élethelyzet nehézségeiről, és mintákat lehet kapni arra nézve, hogyan lehet megküzdeni a problémával, mondta el kérdésünkre a SZÉNA Egyesület önkéntes alelnöke. Keresztesi-Dávid Renáta hozzátette, négy évvel ezelőtt indult az első ilyen előadássorozat, amely később klub keretében működött.
Az ott kapott segítségnyújtásnak köszönhetően ezen párok élete megváltozott: családokká váltak. A 2022 januárjában induló új „Gólyára várva” csoportfoglalkozáson maximum 8 pár vehet részt. Érdemes figyelemmel kísérni a közösségi oldalát az egyesületnek, valamint a most alakuló csoportnak is, ahol további információk érhetőek el.