Gólt sem kapott a Volán az elődöntő első meccsén

A Dunaújváros otthonában két harmad alatt eldöntötte a meccset a jégkorong-bajnokság címvédője. Bálizs Bence hibátlanul védett, Mihály Árpád két gólt ütött és Derek Ryan is betalált, a bajnoki döntőhöz szükséges három győzelemből egyet megszerzett a Sapa Fehérvár AV 19.
Dab-Docler - Sapa Fehérvár AV 19 0-3 (0-2, 0-1, 0-0)
2012.03.08. 22:52 |
A Dunaújváros otthonában két harmad alatt eldöntötte a meccset a jégkorong-bajnokság címvédője. Bálizs Bence hibátlanul védett, Mihály Árpád két gólt ütött és Derek Ryan is betalált, a bajnoki döntőhöz szükséges három győzelemből egyet megszerzett a Sapa Fehérvár AV 19.
Gl: Mihály (2), Ryan

EBEL-ben edződött ellenféllel szemben mutathatta meg a MOL-liga és Magyar Kupa-győztes Dunaújváros, mennyit fejlődött a szezon során, de hiába volt meg a szándék a hazaiakban, a 10. percben már 0-2 állt a csarnokuk eredményjelzőjén. A légiós kontingenst a bajnokságra vonatkozó szabály szerint csak korlátozott számban használó Volán speciel egy légiós, Derek Ryan góljával nyitott, majd a már magyar állampolgár, de a találkozón még külföldiként jegyzett Mihály Árpád révén duplázta meg előnyét. Nem úgy tűnt, hogy Munro, Da Costa vagy Johansson hiánya mély nyomokat hagyott a csapatban, a kapuban például Bálizs Bence magabiztosan tevékenykedett.

A folytatásban nem kellett nagyon erőlködnie az előny megtartásáért a fehérvári vendégcsapatnak, de azért a Galanisz-féle újvárosi sor próbára tette párszor Bálizst. Õ meg állta a próbát, az eredmény nem ezen az oldalon változott. Hanem ismét Mihálynak köszönhetően a másikon, a 3-0-ás vezetés nem ígért izgalmas utolsó harmadot. Nem is lett az, minden támadást visszavert a fehérvári védelem, elöl pedig ezúttal elbírta a csapat az első sor góltalanságát. Nem volt forró hangulat és nagy feszültség a pályán, régi ismerősként találkoztak a felek - az utolsó, gól nélküli harmadot akár békésnek is nevezhetjük.

Győzelmével a párharcban 1-0-ra vezet a Sapa Fehérvár AV 19, és már pénteken újabb lépést tehet a bajnoki döntő felé, 18:30-től a fehérvári jégcsarnokban.