Gól nélküli döntetlen a Sóstón a tavaszi szezonnyitón

A Honvédot fogadta a MOL Fehérvár az év első tétmérkőzésén. Joan Carrillo együttese több helyzetet is kialakított, de nem tudta bevenni Tujvel kapuját, míg a túloldalon Kovácsik is állta a sarat - 0-0-s döntetlen született.
2020.01.25. 19:08 |

Másfél hónap szünet után rendeztek ismét mérkőzéseket a labdarúgó NB I-ben. A – papíron – tavaszi szezonnak a második helyről vágott neki a MOL Fehérvár, amely a Budapest Honvédot fogadta. Joan Carrillo a Kovácsik – Fiola, Musliu, Vinícius, Stopira – Elek, Pátkai – Nego (Houri), Kovács, Petrjak (Milanov) – Futács (Hodzic) tizenegyet küldte pályára a naptári év első tétmeccsén.

Nem mondhatni, hogy egymásnak estek volna a felek, a tizedik percben viszont helyzetek sorozatát láthattuk: előbb Kesztyűs lövését hárította Kovácsik, Nego próbálkozásánál Tujvel tette ugyanezt, végül Moutari ziccere csattant a kapufán. A 16. percben Kamber hozta helyzetbe Lanzafamét, Vinícius nagyot mentett. Három perccel később ismét Moutari veszélyeztetett, lapos lövését Kovácsik ütötte szögletre. A 23. percben megint Tujvelen volt a sor, Fiola távoli löketét védte. Négy perc múlva a másik kapunál Hidi próbálkozott hasonló távolságról, Kovácsik ezt is fogta. A 37. percben egy beívelés Petrjakot találta meg az ötösön, de az ukrán nem tudta kapura irányítani fejesét. Három perccel később Futács lőtt nem sokkal mellé a tizenhatosról. A félidő utolsó perceiben Negót kellett ápolni, aki a hosszabbításra még visszatért a pályára, a második félidőt viszont már nem tudta vállalni – a helyén a Vidi téli igazolása, Lyes Houri folytatta.

Az 53. percben hatalmas Vidi-ziccer maradt ki: Petrjak szerzett labdát a Honvéd térfelén, majd ugratta ki Kovácsot, a kifutó Tujvel azonban jól zárta a szöget és hárított, miképp két perccel később Futács lövésénél is. Az 57. percben másodszor is sérülés miatt kényszerült változtatásra Joan Carrillo, Petrjakot hordágyon kellett levinni a pályáról. A helyére beálló Milanov tíz perccel később remekül ívelt Futács fejére, a Vidi csatára azonban hiába bólintott a hálóba, Berke játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A hajrához érve próbálta fokozni a nyomást a Fehérvár, gólt viszont kis híján a kispestiek szereztek: Banó-Szabó lőhetett tisztán tíz méterről, de mellé durrantott. A hosszabbításba lépve a Fiolába beleszálló Alijit azonnali piros lappal leküldte a játékvezető. Egy perccel később Hodzic fejesénél hatalmasat védett Tujvel. A végeredmény maradt 0-0, a MOL Fehérvár pontokat hullajtott a tavaszi szezonnyitón.

MOL Fehérvár - Budapest Honvéd 0-0