Gól nélkül zárta a bajnokság őszi idényét az FC Fehérvár

A Videoton Utánpótlás Kupa megyei és városi válogatottjainak fellépése után jó iramban feszült egymásnak a tabella kilencedik helyén álló FC Fehérvár, és az őszi második Újpest FC. A Soproni Liga őszi idényének zárófordulóján nem bírtak egymással a felek, sőt, még gólt sem lőttek, így gólnélküli döntetlenre végeztek.  FC Fehérvár – Újpest FC 0–0 (0-0)
2008.11.16. 21:54 |

Küzdelmes, hajtós első félidőt produkáltak a felek, azonban a hálók nem rezdültek 45 percnyi játék után. Az első percekben itt is, ott is adódott lehetőség, majd az ötödik minutumban Simek szöglete után Sifter fejelt a kapu mellé. A 25. percben is pontrúgásból veszélyeztetett a Vidi, Farkas ívelte Horvűth fejére a labdát, de a szövetségi kapitánytól, Erwin Koemantól válogatott-meghívót kapó védő a kapu mellé bólintott. Tíz perccel később Korcsmár válaszolt, azonban az ő fejese is elkerülte a ketrecet. A legnagyobb helyzet Simek nevéhez fűződik, aki élesen lőtte befelé a labdát, a beadást váró Balajcza pedig csak bravúrral mentett szögletre a rövidsaroknál. A 37. percben nem kellett sok Kabát Péternek, hogy riogasson: 18 méteres kapáslövését csak másodjára kaparintotta meg Sebők. A félidő zárásaként Kabát centerezett Rajczihoz, aki Andiccal a nyakán a kapu mellé helyezett.

Fordulás után a fehérváriak futballoztak aktívabban. Az 54. percben Simek balról vette célba a kaput jobbal, de a rövid sarok felé tartó labdája a kapufáról pattant az alapvonalon túlra. Egy perccel később Mohl 17 méterről eresztett meg egy erőteljes löketet, labdáját Balajcza csak bravúrral tudta szögletre ütni. A 60. percben Rajczi villant a fehérvári kapunál, hátrahúzott labdájába Kabát fejelt bele, de Sebők a gólvonalon fogta a lasztit. Nem sokkal később Simek az oldalhálót találta el, majd ismét a küzdelem dominált, hiába próbálta mindkét szakvezető cserékkel frissíteni csapatát. A 89. percben egy pillanatra csend ült a stadionra, amikor az előrehúzódó Miljadinoski 17 méterről a kapu mellé durrantott.
 Maradt a 0-0, az igazságos pontosztozkodás, így az FC Fehérvár a kilencedik helyről várhatja a február 21.-i tavaszi rajtot.

FC Fehérvár – Újpest FC 0–0 (0-0)