-
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Mediterrán nyarak, apadó tavak, toklász és vágatlan nyár – hogyan küzd Fehérvár az aszállyal?
A hosszan elnyúló, csapadékmentes időszakokat hirtelen lezúduló, de a talajba beszívódni képtelen viharok törik meg, a városi infrastruktúrának és a zöldfelületek kezelőinek pedig olyan kihívásokkal kell szembenézniük, amelyekre tizenöt éve még senki sem számított.
2026.06.19. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Gimnáziumtól a technikumig - szombaton is várja a diákokat a Pályaválasztási Kiállítás
Székesfehérvár és a régió több mint 40 iskolája mutatkozik be a Pályaválasztási Kiállításon, a gimnáziumok, szakiskolák mellett a céges partnerek, valamint a foglalkoztatáshoz, tanuláshoz kapcsolódó szervezetek is részt vesznek a kétnapos rendezvényen.
Szombaton 9 és 12 óra között várják a pályaválasztás előtt álló diákokat és szüleiket.
A kilenc órakor kezdődött megnyitón dr. Balogh Szilvia foglalkoztatásért és programokért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében gyakorlati tapasztalatokkal segítette a pályaválasztás előtt állókat. Mint mondta, a pályaválasztás egy lehetőség, és a jó választás az alapja az egyéni pályasikereknek. Ezt a választási folyamatot segíti a Kiállítás is. Fontos, hogy időben elkezdődjön a pályaorientáció, akár már a felső tagozat elején, de legkésőbb a hetedik évfolyamon, ezért mindenkit arra bátorított, hogy járja végig a standokat és kérdezzen a kitelepült iskolák képviselőitől.
A Székesfehérváron megvalósuló összefogást emelte ki beszédében Horváth Lajos Zoltán, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum főigazgatója. Erre kiváló példa a mai rendezvény, "ahol nem számít a fenntartó, együtt mutatja be a képzési kínálatát gimnázium, szakgimnázium, szakiskola, szakképző iskola és technikum, ahol a hivatásos szervek, vállalatok, egyetemek csatlakozva az iskolákhoz, életpályamodellt vázolnak fel.”
A rendezvényt a szervező Fejér Vármegyei Kormányhivatal nevében dr. Kovács Péter igazgató nyitotta meg. A Kormányhivatalok idén ősszel 18 vármegyében, valamint Budapesten szerveznek Pályaválasztási kiállításokat, és országosan közel 80 000 érdeklődőre számítanak. A megnyitón Székesfehérvár Önkormányzatát Horváth Miklós Csaba alpolgármester képviselte.
A diákok a Széchenyi István Műszaki Technikum alagsorától a második emeletig, sőt még az udvaron és a műhelyekben is találhatnak kiállítókat. Október 11-én, pénteken 16 óráig, október 12-én, szombaton 9-12 óráig várják a pályaválasztás előtt állókat.