Gigászi küzdelemben, büntetőkkel nyert az Alba Volán

A Klagenfurt elleni diadalt követően újabb nehéz mérkőzés várt az Alba Volán SC-re, hiszen az Erste bank Eishockey Liga 17. fordulójában a Black Wings Linz látogatott Fehérvárra. A Linz a tabellán két hellyel tanyázott a Volán mögött, sőt a fehérváriak idén már győztek Linz ellen, így a vendégek visszavágásra készültek. Alba Volán SC – Black Wings Linz 2–1 bü. (0-0, 1-0, 0-1, 0-0)
2008.10.28. 22:28 |

Nem olyan képet mutatott a mérkőzés, mint a korábbi hazai EBEL-összecsapások, már az első percektől látni lehetett, hogy az Alba Volánból sokat kivett a vasárnapi győzelem, mert rengeteg hibával játszottak. A hátvédek sokszor bizonytalankodtak, míg a csatárok gyakran passzoltak rossz helyre, vagy a még könnyűnek tűnő szituációkban sem találták a pakkot. A Linz többet veszélyeztetett, így Szuper Levente nem unatkozhatott, rendre munkában tartották a vendégek. Szerencsére a Linz kettős emberelőnyből sem talált be, de a fehérvári csapat is sorozatban puskázta el fórjait, így gól nélkül mehettek a felek az első szünetre.
 A második játékrészt fehérvári helyzet indította, de Palkovics lövését fogta Westlund. A harmadban főként a Linz birtokolta a korongot, Szupernek bravúrok sorát kellett bemutatnia, hogy mentse csapatát. A fehérváriak elszántan védekeztek, és rendületlenül próbálkoztak a támadással, de általában még a vendégharmad előtt elakadt a korong. Nem úgy a 32. percben. Sofron István szerzett pakkot a linzi térfélen, ziccerben törhetett kapura, és a fiatal csatár nem hibázott, Westlund mellett helyezett a hálóba, megszerezve a vezetést. A folytatásban is a Linz játszott fölényben, de a Sator-csapat tartotta előnyét.
 Az utolsó periódusban továbbra is óriási küzdelem folyt a jégen, Szuper Levente kapujára elsősorban Matthiasson révén záporoztak a lövések. A Volán minden erejét a védekezés emésztette fel, majd aztán az 57. percben Couture és Matthias Iberer vívták az EBEL első fehérvári ökölpárbaját. A büntetéssorozat után jött az idegölő hajrá, melynek utolsó másodpercében Matthiasson begyötörte az egyenlítő találatot úgy, hogy a vezetőbíró szemethunyt a linzi kisles felett, 1-1.
 A hosszabbításban nem született gól, így a büntetőlövések döntöttek.
 Az első három-három lövő mindegyike hibázott, míg végül Palkovics Krisztián értékesítette a sajátját, Shearer rávezetését ugyanakkor Szuper fogta. Vége, az Alba Volán 2-1-re nyert.

Alba Volán SC – Black Wings Linz 2–1 bü. (0-0, 1-0, 0-1, 0-0)