-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Gázmotoros fejlesztés: 2008-ig nem lehetnek magasabbak a hőárak
A hétfői, rendkívüli közgyűlésen a városi képviselőtestület 18 igen és 9 nem szavazat ellenében elfogadta az ENERGOTT Kft. pályázatát, így ez a cég hajtja majd végre azt a beruházást, amelynek keretében közel 5 milliárd forint értékben készül el 24 MW-os gázmotoros fejlesztés. A szerződésben szerepel: 2008 januárig a hőárak nem lehetnek magasabbak, mint a jelenlegi árszint. Pénzes Mihály, a Városfejlesztési Bizottság elnöke kiemelte: a gázmotoros fejlesztés kedvezően hat a környezetre is, mivel a jelenlegi energiaszükséglet fele biztosítható lesz ezzel a fejlesztéssel, így a Vizivárosban csak a csúcsidőben működne egy-két kazán, jelentősen csökkentve ezzel a fehérpernye kibocsátást. Pénzes Mihály - aki egyben a vizivárosi körzet képviselője is - elmondta, ezzel a körzetben élő 12.500 ember egészségét is kedvezően befolyásolja a döntés.
A hétfői, rendkívüli közgyűlésen a városi képviselőtestület 18 igen és 9 nem szavazat ellenében elfogadta az ENERGOTT Kft. pályázatát, így ez a cég hajtja majd végre azt a beruházást, amelynek keretében közel 5 milliárd forint értékben készül el 24 MW-os gázmotoros fejlesztés. A szerződésben szerepel: 2008 januárig a hőárak nem lehetnek magasabbak, mint a jelenlegi árszint. Pénzes Mihály, a Városfejlesztési Bizottság elnöke kiemelte: a gázmotoros fejlesztés kedvezően hat a környezetre is, mivel a jelenlegi energiaszükséglet fele biztosítható lesz ezzel a fejlesztéssel, így a Vizivárosban csak a csúcsidőben működne egy-két kazán, jelentősen csökkentve ezzel a fehérpernye kibocsátást. Pénzes Mihály - aki egyben a vizivárosi körzet képviselője is - elmondta, ezzel a körzetben élő 12.500 ember egészségét is kedvezően befolyásolja a döntés.
Pénzes Mihály, a Városfejlesztési Bizottság elnöke elmondta: összesen 5 cég vásárolta meg a pályázati anyagot, 4 cég vett részt a pályázati megbeszélésen, azonban csak az ENERGOTT Kft. pályázata érkezett be: ez a formai és tartalmi követelményeknek megfelelt. Pénzes Mihály kimelte, a fűtőerőművel kapcsolatos döntés megfelel a szakmai követelményeknek és komoly előrelépést jelent a város számára. A lakosság a döntésből azt érzékeli majd, hogy minimum 10%-al csökkennek a hődíjak, ezt érvényesítenie kell az önkormányzatnak a Széphő Rt.-n keresztül, a gázáraktól függetlenül. A szerződésben szerepel: 2008 januárig a hőárak nem lehetnek magasabbak, mint a jelenlegi árszint. A gázmotoros fejlesztés kedvezően hat a környezetre is, az energiaszükséglet fele biztosítható lesz ezzel a fejlesztéssel, így a Vizivárosban csak a csúcsidőben működne egy-két kazán, jelentősen csökkentve ezzel a fehérpernye kibocsátást. Pénzes Mihály - aki egyben a vizivárosi körzet képviselője is - elmondta, ezzel a körzetben élő 12.500 ember egészségét is kedvezően befolyásolja ez a döntés.
A tervek szerint 5 éven belül a jelenlegi energiatermelés nagy részét előállító vizivárosi terület egy részét más célokra hasznosíthatja a városhoz, a távlati tervben pedig az szerepel, hogy a Vizivárosban csak a hőellátás egy kis decentruma marad meg. A gázmotoros fejlesztéssel összesen 24 MW energiát állít majd elő az ENERGOTT Kft., a Bakony utcában 6*3 MW-ot, a Tóvárosban 2*3MW-ot állítanak elő. Szilágyi László Városüzemeltetési igazgató kiemelte: az előállított energia így duplája lesz a tervezettnek. A közel 5 milliárdos beruházás mellett a Bakony utcai ingatlan eladásából befolyó 117 millió forint és az önkormányzat 5%-os üzletrészének értékesítése a Széphő Rt.-nek - mintegy 250 millió forint értékben - is gyarapítja várost. Vavrik Antal, az ERBE Energetikai Mérnökiroda igazgatója a sajtótájékoztatón kiemelte: a több pályázat nagyobb lehetőséget jelentett volna, ugyanakkor a korszerű berendezésekkel történő hőtermelés és a jelenlegi erőmű kiváltása igazolja a döntés helyességét.
Kérdésekre válaszolva Pénzes Mihály elmondta: jelenleg 5%-os tulajdonrészt ad el a város, majd a beruházás ellenértékeként az ENERGOTT Kft. 55%-os tulajdonrészt szerez 2005 december végére. Ez nem jelenti a hőárak feletti kontroll elvesztését: az önkormányzat árhatósági szerepe megmarad, a Széphő Rt.-n keresztül a szolgáltatás a városé marad, így kordában tartják az árakat 2008 január 1-je után is.