Gazdag volt a júliusa a Honvéd Szondi Fehérvár triatlonistáinak

A Honvéd Szondi Fehérvár triatlonistái júliusban edzőtáboroztak és versenyeztek. A kisebbek táborban mulatták hasznosan idejüket, a nagyobbak pedig versenyeken öregbítették a fehérvári csapat jó hírét, érmeket szerezve.
2023.07.24. 13:40 |
Gazdag volt  a júliusa a Honvéd Szondi Fehérvár triatlonistáinak

A szondisok legfrissebb sikere a hétvégén született, Hajas Bernadett és Szöllősi Ádám (képünkön) a csókakői Starlight Sprint éjszakai futáson vettek rész. Hajas Bernadett a 10 kilométeres távon győzött, Szöllősi Ádám 5 kilométeren ezüstérmet szerzett.

Szintén júliusban rendezték meg a második triatlon táborukat, amely élményekkel gazdagon zárult. Az a hét a mozgás, a kalandok és új barátságok hete volt, de a rengeteg edzés mellett, szórakozásra és kulturális programokra is volt lehetősége a gyerekeknek, mint a többi között például múzeum látogatásra. Az egyesület hitvallása “épp testben épp lélek”, így fontosnak tartják, hogy a szórakozásra, ismeretterjesztésre is megfelelő időt biztosítsanak az edzések mellett a gyermekek számára.

A múlt hetet az utánpótlás sportolóik a Tatai edzőközpontban töltötték, egészen a Tatai OldLakeMan verseny kezdetéig. Az utánpótlás sportolók a nagy meleg ellenére aktív napokat tudhatnak maguk mögött, míg a felnőtt sportolók a versenyeken is rajthoz álltak. A rövid távú országos bajnokságon többen is képviselték az egyesületet. Erdélyi Dániel kategóriájában az első helyet szerezte meg. Polgár Panna első olimpiai távú versenyét sikeresen teljesítette és a második helyen ért célba. Sarcia Borbála az elit kategóriában 4. lett. Papp Zoltán kategóriája 19., Kovács Zoltán a 62. helyen fejezte be a viadalt. Másnap a középtávú amatőr kupán Erdélyi Dániel duplázott és a korcsoportjában ezen a napon is a dobogó legfelső fokára állt. A senior nőknél Láng-Somogyi Zita az összetett 2. helyet, korcsoportjában pedig az első helyet szerezte meg, de a dobogót ebben a korcsoportban Kovács Omisch Lejla is színesítette a 2. helyezésével! A férfiak között Virág János állt a dobogó legmagasabb fokára a korcsoportjában. Láng Zsolt kategóriája 9., Zsuzsa Pál kategóriája 11. helyén végzett.